ФАКТОРИ РОЗВИТКУ ІНФРАСТРУКТУРИ РЕГІОНУ
DOI:
https://doi.org/10.36742/2410-0919-2019-1-9Ключові слова:
регіон, регіональна інфраструктура, фактори, групи факторів, система господарюванняАнотація
Вступ. Розвиток інфраструктури займає ключове місце в економіці, оскільки він тісно пов’язаний зі станом продуктивних сил і територіальним поділом праці, а також ефективністю функціонування сфери матеріального виробництва. В сучасних умовах активної децентралізації розвиток інфраструктури об’єднаних територіальних громад та налагодження зв’язків є необхідною умовою їхнього економічного розвитку. Особливо актуальними практичними завданнями є впровадження сучасних механізмів, інструментів модернізації та збалансованого розвитку інфраструктури на місцевому та регіональному рівнях.
Методи. Для реалізації завдань дослідження використовувались такі методи: теоретичного узагальнення, діалектичний та метод наукової абстракції, порівняння, індукція та дедукція (під час проведення теоретичних досліджень, узагальнень та формулювання висновків); аналіз (для розкриття сучасного формату проблем і тенденцій розвитку інфраструктурних елементів регіону).
Результати. Досліджено комплекс факторів, які визначають розвиток інфраструктури регіону та загальні підходи до управління цим процесом. З точки зору науково-практичного підходу розглянуто фактори, які впливають на розвиток інфраструктури регіону. Детально розглядаються питання формування, джерел фінансування та розвитку інфраструктури в регіоні. Наголошується на необхідності визначення пріоритетів розвитку інфраструктури.
Розглянуто загальні підходи до управління регіональним інфраструктурним розвитком. Проведено аналіз сучасного формату проблем і тенденцій розвитку інфраструктурних елементів регіону. Встановлено, що ефективне поєднання відповідно до пріоритетності, значимості та необхідності визначених у класифікації факторів сприятиме усуненню диспропорцій у інфраструктурному розвитку регіонів.
Визначено взаємозв’язок між розвитком інфраструктури та специфікою галузей і регіонів, особливостями їх виробничої сфери. Доведено необхідність орієнтації не на галузеву, а на регіональну систему господарювання в умовах активної децентралізації.
Перспективи. Тому важливо проводити постійні ґрунтовні дослідження цих факторів з метою встановлення сили їх впливу, пріоритетності розвитку, запобігання й усунення можливих негативних їх проявів та посилення позитивних акцентів у цьому процесі.
Посилання
Bralatan, V.P. (2008). Formuvannya rehionalnoi infrastruktury ahrarnoho rynku. Candidate's thesis. Kharkiv.
Kovalska, L.L., & Salivonchyk, O.M. Chynnyky formuvannya sotsialnoi infrastruktury rehionu. archive.nbuv.gov.ua. Retrieved from http://archive.nbuv.gov.ua/portal/soc_gum/ekfor/2011_3/15.pdf.
Kyrychenko, S.O. (2015). Klasyfikatsiya sotsialnoi infrastruktury v rehionakh za funktsionalno-spetsializovanym pidkhodom [Classification of social infrastructure in the regions according to a functional-specialized approach]. Problemy systemnoho pidkhodu v ekonomitsi [Problems of a Systemic Approach in Economics], 53, 53-58.
Pihul, N.H. (2014). Sotsialna infrastruktura: funktsionalne pryznachennya ta osoblyvosti rozvytku [Social infrastructure: functional purpose and development peculiarities]. Ekonomichnyy analiz [Economic analysis], 16, 1, 117-122.
Konkurentospromozhnist ekonomiky Ukrayiny: mistse Ukrayiny v osnovnykh svitovykh reytynhakh. www.me.gov.ua. Retrieved from http://www.me.gov.ua/control/publish / article/main? art_id=173714&cat_id=173713
Hrynkevych, S.S. (2012). Rozvytok trudovoho potentsialu Ukrayiny v umovakh formuvannya informatsiynoho suspilstva [Development of the labor potential of Ukraine in the conditions of the formation of an information society]. Lviv, Ukraine.
Chepel, O. Pro formy spivrobitnytstva terytorialnykh hromad. buk-visnyk.cv.ua. Retrieved from http://buk-visnyk.cv.ua/misceve-samovryaduvannya/909/
Sadchykov I. (Ed.). (2017). Infrastruktura rehioniv Ukrainy. Priorytety modernizatsiyi: Analitychne doslidzhennya [Infrastructure of the regions of Ukraine. Priorities for modernization: Analytical research]. Kyiv, Ukraine.
##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2019 Економічний дискурс
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution-NonCommercial 4.0 International License.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).