ВЗАЄМОДІЯ СИСТЕМИ ОСВІТИ ТА РИНКУ ПРАЦІ: ПРОБЛЕМИ ТА ПЕРСПЕКТИВИ
DOI:
https://doi.org/10.36742/2410-0919-2021-2-9Ключові слова:
праця, освіта, ринок, освітніх послуг, ринок праці, взаємодія, світовий досвідАнотація
Вступ. Проблема взаємодії ринку освітніх послуг і ринку праці набуває все більшої актуальності. Кожен із цих ринків має свої особливості, які повинні бути враховані як державними органами управління, так і роботодавцями, студентами та іншими стейкхолдерами. З метою удосконалення механізму взаємодії ринку праці та сфери освіти, потрібно проаналізувати світовий досвід регулювання цього процесу, вивчити сучасний стан проблеми, розробити шляхи удосконалення ситуації. Саме питанням взаємозв’язку між сферою освіти та ринку праці й присвячена дана стаття. для аналізу поточної ситуації на ринку освітніх послуг та ринку праці, статистичні методи – для визначення сучасних тенденцій розвитку ринку праці та ринку освітніх послуг, зіставлення – для порівняльного аналізу, методи табличного і графічного представлення інформації. Результати. Виявлені проблеми взаємозв’язку між системою освіти та ринком праці. Обґрунтовані пропозиції щодо покращення ситуації на ринку праці. Окреслені перспективи розвитку ринку освітніх послуг і ринку праці. Розроблені рекомендації державним органам управління, представникам бізнесу та закладам освіти щодо зменшення дисбалансу між попитом і пропозицією на ринку праці. Перспективи. У подальшому передбачається дослідити участь освіти у формуванні людського потенціалу країни, провести дослідження факторів, які сприяють підвищенню якості освіти у мережевому суспільстві, виявити кількісну залежність між рівнем освіти та іншими чинниками, що впливають на успішність кар’єрного зростання
Посилання
State Statistics Service of Ukraine. Retrieved from http://www.ukrstat.gov.ua.
Profesii maibutnoho. Retrieved from https://grc.ua/article/15137.
Analytical Highlights : Skills anticipation in the Poland. 04.2017. Skills Panorama. Retrieved from http://skillspanorama.cedefop.europa.eu/en/analytical_highligths/skills-anticipation-poland.
Analytical Highlights : Skills anticipation in the Czech Republic. 04.2017. Skills Panorama. Retrieved from http://skillspanorama.cedefop.europa.eu/en/analytical_highligths/skills-anticipation-czech-republic.
What we do? IES Institute for employment studies. Retrieved from http://www.employment-studies.co.uk/what-we-do.
Karpenko, M.M. Yevropeiskyi dosvid planuvannia pidhotovky vyshchymy navchalnymy zakladamy zatrebuvanykh spetsialistiv. Analitychna zapyska. Natsionalnyi instytut stratehichnykh doslidzhen. Viddil humanitarnoi polityky. Retrieved from http://www.niss.gov.ua/articles/1406/.
Oleynikova, O., & Muravyeva, A. Prognozy potrebnosti v umeniyakh i professionalnoye obrazovaniye i obucheniye – opyt YeS. Tsentr izucheniya problem professionalnogo obrazovaniya. Retrieved from http://www.cvets.ru/Modules/SNA-EC.pdf.
Ishkova, A. (2008). Zarubezhnyy opyt i otsenka vozmozhnosti yego primeneniya v prognozirovanii potrebnostey rynka truda v Rossii [Foreign experience and assessment of the possibility of its application in forecasting the needs of the labor market in Russia]. Pyataya Vserossiyskaya nauchno-prakticheskaya Internet-konferentsiya. Petrozavodsk : Izd-vo PetrGU, 115-132.
Bureau of Labor Statistics. Handbook of Methods Contents. – 21.08.2017. Retrieved from http://www.bls.gov/opub/hom/.
##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution-NonCommercial 4.0 International License.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).