ІНВЕСТИЦІЙНА ПРИВАБЛИВІСТЬ СІЛЬСЬКОГОСПОДАРСЬКИХ ПІДПРИЄМСТВ ЯК ПЕРЕДУМОВА РЕАЛІЗАЦІЇ СТРАТЕГІЙ ІННОВАЦІЙНОГО РОЗВИТКУ
DOI:
https://doi.org/10.36742/2410-0919-2022-2-4Ключові слова:
інвестиційна привабливість, сільськогосподарське підприємство, стратегія, інноваційний розвитокАнотація
Вступ. На сучасному етапі науково-технологічна та інноваційна складова в діяльності сільськогосподарських підприємств набуває надзвичайної ваги. Дослідження ролі інвестицій у сільському господарстві, виокремлення факторів, що впливають на інвестиційну привабливість галузі, дозволить розробити ефективні стратегії розвитку підприємств аграрного сектору, впровадити інноваційні рішення і механізми для покращення інвестиційної привабливості сільськогосподарського виробництва.
Методи. Авторами застосовано такі методи дослідження: системний підхід – для розуміння сільськогосподарського підприємства як відкритої системи, що перебуває під впливом чинників маркетингового середовища; монографічний – для уточнення сутності інвестиційної привабливості та виявлення причинно-наслідкових зв'язків між інвестиційною привабливістю та інноваційним розвитком, статистичні методи – для аналізу динаміки інвестиційних процесів у аграрному секторі України та графічний метод – для унаочнення результатів.
Результати. У результаті дослідження обгрунтовано значення інвестиційної привабливості як передумови реалізації маркетингової стратегії інноваційного розвитку. Фактори впливу на інвестиційну привабливість визначені з огляду на особливості та специфіку галузі. Наведений аналіз факторів впливу, на основі якого зроблені відповідні висновки та окреслені методичні підходи щодо прийняття стратегічних управлінських рішень і формування стратегій інноваційного розвитку.
Доведено, що галузь сільського господарства є потенційно привабливою для майбутніх інвестицій. Визначена роль інвестицій у розвитку сільського господарства України, необхідність інвестиційної підтримки сільськогосподарських підприємств за допомогою механізмів державного впливу зокрема. Запропоновано варіанти стратегій інноваційного розвитку залежно від рівня інвестиційної привабливості.
Перспективи. Подальші наукові дослідження мають бути спрямовані на виявлення і прогнозування синергетичних ефектів від комплексного застосування маркетингових підходів, стратегічного управління підприємством, підвищення рівня інвестиційної привабливості підприємств аграрного сектору.
Посилання
Kireitsev, H.H. (2001). Finansovyi menedzhment [Financial management]. Zhytomyr: ZhITI.
Zakon Ukrainy Pro investytsiinu diialnist : pryiniatyi 18 ver. 1991 roku № 47.
Lutsiv, B.L., Kravchuk, I.S., & Sas, B.B. (2014). Investuvannia [Investing]. Ternopil: TNEU.
Matiushenko, I. (2013). Investuvannia v konteksti mizhnarodnoi intehratsii Ukrainy [Investing in the context of international integration of Ukraine]. Kharkiv : KhNU im. V. N. Karazina.
Ekonomichna statystyka. Ekonomichna diialnist. Kapitalni investytsii. Derzhavna sluzhba statystyky Ukrainy. (2022). Retrieved from www.ukrstat.gov.ua/.
Andriichuk, V. (2013). Ekonomika pidpryiemstv ahropromyslovoho kompleksu [Economics of enterprises of the agro-industrial complex]. Kyiv : KNEU.
Leshchenko, R. Za 2021 rik Ukraina zbilshyla zovnishnotorhovelnyi obih s/h produktsii ta prodovolchykh tovariv. Ministerstvo ahrarnoi polityky ta prodovolstva Ukrainy. Retrieved from www.minagro.gov.ua/news/za-2021-rik-ukrayina-zbilshila-zovnishnotorgovelnij-obig-sg-produkciyi-ta-prodovolchih-tovariv-roman-leshchenko.
Nevmerzhytska, S.M., & Levchuk, Ya.V. (2018). Formuvannia stratehii innovatsiinoho rozvytku pidpryiemstva v umovakh nevyznachenosti [Formation of the strategy of innovative development of the enterprise in conditions of uncertainty]. Naukovyi visnyk Khersonskoho derzhavnoho universytetu [Scientific Bulletin of Kherson State University], 32, 99-103. (in Ukr.).
Larina, Ya.S. (2015). Innovatsiini stratehii rozvytku pidpryiemstv ahrarnoho sektora ekonomiky Ukrainy [Innovative strategies for the development of enterprises in the agrarian sector of the economy of Ukraine]. Ekonomichni innovatsii [Economic Innovations], 60 (1), 260-269. Retrieved from http://nbuv.gov.ua/UJRN/ecinn_2015_60%281%29__30. (in Ukr.).
##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution-NonCommercial 4.0 International License.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).