ОЦІНЮВАННЯ РОЗВИТКУ FINTECH РИНКУ КРАЇН АЗІЇ
DOI:
https://doi.org/10.36742/2410-0919-2023-2-12Ключові слова:
фінтех, інновації, фінансові технології, цифровізація, фінансова інклюзія, Азія, стартапи, цифрові платформи, світовий фінансовий ринокАнотація
Вступ. Сучасні фінансові технології істотно вплинули на глобальний фінансовий ландшафт, і Азія стала ключовим регіоном цієї трансформації. Дослідження фінансових технологій на азійських ринках є надзвичайно важливим. Азія, що є домівкою для одних із найдинамічніших економік світу, демонструє стрімкий розвиток фінтех-галузі під впливом глобальних фінансових тенденцій. Різноманітність соціально-економічної структури регіону, поєднана з великою кількістю людей, що не мають доступу до банківських послуг, відкриває унікальні можливості для дослідження ролі фінтеху у поліпшенні фінансової доступності, стимулюванні економічного зростання та зміні поведінки споживачів. Крім того, азійська модель фінансових технологій надає цінну інформацію про використання технологій в різних регуляторних і культурних контекстах для трансформації фінансових послуг.
Методи. Методологічну базу наукового пошуку склали загальні та спеціальні методи дослідження. Під час написання статті використані наступні методи дослідження: аналізу та синтезу, абстрактно-логічний – для узагальнення інформації з різних джерел, створення комплексного уявлення про досліджувану проблему та формулювання висновків; метод системного аналізу, індукції та дедукції, групування та порівняння – для виявлення особливостей фінансових технологій у країнах Азії; метод графічної візуалізації – для відображення тенденцій та динаміки фінтеху.
Результати. Розглянуто становлення та розвиток фінансових технологій у країнах Азії. Розкрито процес еволюції фінансових технологій в Азії, який був надзвичайно швидким. Цьому сприяло раннє впровадження та широке поширення мобільних технологій в регіоні. Визначено детермінанти зростання фінтех в Азії: високий рівень проникнення мобільного зв’язку, високі цифрові навики населення, і сприятлива регуляторна урядова політика. Проаналізовано розвиток фінтех у світі. Встановлено, що фінтех сектор в Азії все ж поступається у вартісному обчисленні американському та європейському ринкам. Проаналізовано основні фінтех-стартапи азійського регіону.
Перспективи. Обґрунтовані результати дослідження, пропозиції можуть бути використані для розвитку стартапів, зокрема здатності виявляти та заповнювати прогалини на існуючих фінансових ринках, використовувати технології для покращення взаємодії з користувачами та адаптації до унікальних культурних та економічних умов відповідних ринків. Окреслено перспективні вектори розвитку фінансових технологій в Азії.
Посилання
Imam, T., McInnes, A., Colombage, S., Grose, R. (2022). Opportunities and Barriers for FinTech in SAARC and ASEAN Countries. J. Risk Financial Manag. 15. Retrieved from https://doi.org/10.3390/jrfm15020077.
Yong, Liu. (2021). On the Development of Fintech in Asia. In: International Forum on Financial Mathematics and Financial Technology. Singapore: Springer Nature Singapore. 1-30.
Sitara, Karim, Farah, Naz, Muhammad, Abubakr Naeem, Samuel, A. Vigne (2022). Is FinTech providing effective solutions to Small and Medium Enterprises (SMEs) in ASEAN countries? Economic Analysis and Policy. 75, 335-344.
Kolinets, L.B. (2018). Finansovi innovatsii yak chynnyky transfor-matsii svitovoho finansovoho poriadku [Financial innovations as factors of transformation of the world financial order]. Ekonomika ta suspilstvo [Economy and Society], 28-32.
Unique Identification Authority of India. Retrieved from https://uidai.gov.in/en/
Smartphone market in the Asia-Pacific region. Retrieved from https://www.statista.com/topics/8010/smartphone-market-in-the-asia-pacific-region/#topicOverview.
China Internet Watch. (2022). Retrieved from https://www.chinainternetwatch.com/
World Population Prospects. (2023). Retrieved from https://population.un.org/wpp/
We Are Social, Digital (2022) Retrieved from https://wearesocial.com/uk/blog/2022/01/digital-2022-another-year-of-bumper-growth-2/
Monetary Authority of Singapore. Retrieved from https://www.mas.gov.sg/statistics
National Payments Corporation of India. (2023). Retrieved from https://www.npci.org.in/
Value of investment in fintech companies worldwide from 2019 to H1 2023, by region. Retrieved from https://www.statista.com/statistics/412622/value-of-global-fintech-investment-by-region/
Major fintech companies in the Asia-Pacific region in 2022, by total funding amount. Retrieved from https://www.statista.com/statistics/1222285/apac-major-fintech-companies-by-total-funding/
Alipay. (2023). Retrieved from https://global.alipay.com/docs/releasenotes.
Paytm. (2023). Retrieved from https://paytm.com/about-us.
Grab Financial. (2023). Retrieved from https://investors.grab.com/news-releases/news-release-details/grab-reports-third-quarter-2023-results.
Toss. (2023). Retrieved from https://toss.im/en.
IBM Security Data Breach Report. (2020). Retrieved from https://www.ibm.com/security/digital-assets/cost-data-breach-report/1Cost%20of%20a%20Data%20Breach%20Report%202020.pdf.
Cisco Consumer Privacy Survey. (2021). Retrieved from https://www.cisco.com/c/dam/en_us/about/doing_business/trust-center/docs/cisco-cybersecurity-series-2021-cps.pdf.
S&P Global FinLit Survey. (2019). Retrieved from https://gflec.org/initiatives/sp-global-finlit-survey/
##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution-NonCommercial 4.0 International License.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).