ОCOБЛИВОСТІ ПОРТФЕЛЬНОГО ІНВЕСТУВАННЯ НА БІРЖОВОМУ ФОНДОВОМУ РИНКУ УКРАЇНИ
Ключові слова:
портфельне інвестування, фондовий ринок України, моделі портфельного інвестуванняАнотація
Вступ. Загальновідомо, що біржовий фондовий ринок сприяє відображенню усіх інвестиційних процесів, які відбуваються в країні та прямо чи опосередковано впливає на її економічний стан. Для сталого розвитку економіки країни необхідне залучення й ефективне використання інвестицій. Саме тому проблема розвитку портфельного інвестування на біржовому фондовому ринку України має істотне практичне значення. Дослідження присвячене висвітленню особливостей портфельного інвестування. Методи. В процесі досліджень основних проблем портфельного інвестування на біржовому фондовому ринку України застосовувались статистичні методи, а також методи групування, моделювання, прогнозування. Результати. Автор обґрунтував необхідність використання нової сутності портфельних інвестицій на фондовому ринку як вкладення грошових коштів у цінні папери, що утворюють портфель цінних паперів. Через нестабільність, як політичної, так і економічної ситуації в Україні, непередбачувані ризики, пов'язані з перерозподілом майна, досить високі. Це, в свою чергу, підвищує ризик у стратегічних сферах. Отже, інвестиції в окремі цінні папери (визначені галуззю) матимуть значний рівень ризику та невизначеності. У цій ситуації питання управління та оптимізації інвестиційного портфеля є особливо актуальним. Перспективи. Для ефективного управління портфелем цінних паперів слід: починати з оцінки динаміки закупівельних цін та цін на продаж наявних в портфелі активів та рівня їх коливань; визначити реальну інвестиційну стратегію, проводити моніторинг, аналіз, прогнозування політичної та економічної ситуації в Україні та у світі, і особливо на фондовому ринку; застосовувати заходи щодо зменшення ризиків (проведення хеджування, тобто укладення строково-строкових контрактів на формування цінових лімітів для основних фінансових активів) та збільшення прибутків інвестиційного портфеля з урахуванням особливостей функціонування сучасного фондового ринку України.Посилання
Overview of the stock market of Ukraine for 2014-2017. Retrivied from: .
The National Commission on Securities and Stock Market (2016). Retrivied from http://nssmc.gov.ua.
The official website "Stock Exchange" (2016). Retrivied from: http: //ux.ua.
The official site of the State Statistics Service of Ukraine (2016), Retrivied from http://www.ukrstat.gov.ua.
The official website "Forex" (2016). Retrivied from: http//www.ubkmarkets.com.
The official website "NBU" (2016). Retrivied from: http//www.bank.gov.ua. 7.President of Ukraine (2011). Decree “On the National Securities and Stock Market commission”, Retrivied from http://zakon4.rada.gov.ua/laws/show/1063/2011.
Fedirko, V. (2012). “Stock Market of Ukraine: Current Trends and Problems of Development” Problems and prospects of the banking system of Ukraine: Collected Works, Vol. 35.
##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2019 Економічний дискурс
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution-NonCommercial 4.0 International License.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).