АНАЛІЗ РИНКУ САНАТОРНО-КУРОРТНИХ ПОСЛУГ В СИСТЕМІ ТУРИСТИЧНО- РЕКРЕАЦІЙНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ
Ключові слова:
санаторно-курортні послуги, система, туристично-рекреаційна діяльність, ринок, факториАнотація
Вступ. В світі ринок санаторно-курортних послуг в системі туристично-рекреаційної діяльності представлений широким спектром послуг, що обумовлено постійною потребою в них. Ринок санаторно- курортних послуг є важливим для економічного розвитку туристично-рекреаційної сфери. Важливою умовою для успішного функціонування санаторно-курортних підприємств є впровадження сучасних ринкових елементів і механізмів, які б сприяли розробленню та реалізації нових наукових технологій у сфері рекреації. Методи. Використані економіко-статистичні методи аналізу сучасного стану ринку санаторно-курортних послуг в системі туристично-рекреаційної діяльності; монографічний – для опрацювання наукових публікацій, нормативних документів, статистичних даних; абстрактно-логічний – для теоретичного узагальнення та формулювання висновків. Результати. Проаналізовано сучасний стан ринку санаторно-курортних послуг в системі туристично- рекреаційної діяльності. Систематизовано фактори, що визначають кількісні та якісні особливості попиту на світовому ринку санаторно-курортних послуг в системі туристично-рекреаційної діяльності. Уточнено структуру, а також класифіковані ринки санаторно-курортних послуг на різних ієрархічних рівнях. Запропоновано інтегральні індекси, що дозволяють забезчити комплексну оцінку стану світового ринку санаторно-курортних послуг. Визначено позитивні і негативні фактори довгострокового розвитку світового ринку санаторно- курортних послуг в системі туристично-рекреаційної діяльності. Перспективи. Проведення аналізу сучасного стану ринку санаторно-курортних послуг в системі туристично-рекреаційної діяльності дозволить виявити недоліків функціонування санаторно-курортних закладів, що сприятиме не тільки більш повній реалізації санаторно-курортних послуг, а й розробці та впровадженню рекомендацій для покращення їх діяльності в перспективі.Посилання
Кovalenko, N. (2015). Analiz rynku sanatorno-kurortnykh posluh Ukrainy [Market analysis services sanatorium Ukraine]. Ekonomika kharchovoi promyslovosti, 7, 4, 21-27.
State Statistics Service of Ukraine. Retrieved from http://www.ukrstat.gov.ua.
Kaspar, C. (1996). Gesundheitstourismus im Trend. Jahrbuch der Schweizer Touris-muswirtschaft. Institut fur Tourismus, German: Gallen: Sw.Palu.
Oborin, M. (2015). Razrabotka modeli kompleksnoho issledovanyia rynka sanatorno-kurortnykh usluh na razlychnykh ierarkhicheskikh urovniakh [Development of a model for a comprehensive study of the sanatorium services market at various hierarchical levels]. VestnikZabGU, 10(105), 130-135.
Karaievska, A., Moroz, O., & Hrabovetskyi, B. (2012) .Rekreatsiini resursy sanatorno-kurortnykh pidpryiemstv: sutnist ta perspektyvy vykorystannia [Recreational resources sanatorium enterprises: the nature and prospects]. Vinnytsia, Ukraine: VNTU.
Oborin, M. (2015). Funktsionirovanie i dalneishee razvitie rehionalnykh kurortno-rekreatsionnykh zon [Functioning and further development of regional resort and recreational areas]. Perm, Russia: Izd-vo «OT i DO».
Cherchyk, L., Yerko, I., Kolenda, N., & Mishchenko, O. (2014). Suchasnyi stan rozvytku turystychnorekreatsiinoho kompleksu Volynskoi oblasti [The current state of the tourism complex of Volyn region]. Lutsk, Ukraine: Skhidnoievropeiskyi natsionalnyi universytet imeni Lesi Ukrainky.
Global Spa & Wellness Economy Monitor – 2014. Global Wellness Institute. Retrieved from http://www.spalietuva.lt/wp-content/uploads/2012/05/GWI_Wellness_Economy_Monitor_Report_9-27-14.pdf.
##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2019 Економічний дискурс
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution-NonCommercial 4.0 International License.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).