РОЗВИТОК СТРАХОВИХ ОРГАНІЗАЦІЙ ТА СТРАХОВОГО РИНКУ УКРАЇНИ НА ОСНОВІ ІННОВАЦІЙНИХ ПІДХОДІВ
Ключові слова:
страхування, ризики, розвиток, інновації, порівняльний аналіз, класифікація, модель розвитку, конкурентоспроможність, інформаційні технологіїАнотація
Вступ. Страхування, як сектор національної економіки та сфера підприємницької діяльності є комплексним інструментом захисту інтересів держави, національного господарства та суспільства в цілому. У статті досліджені напрями розвитку страхових організацій та страхового ринку на основі інновацій. Методи. В процесі дослідження використані методи теоретичного узагальнення, економіко-статистичний, графічний, порівняльний. Результати. Надано порівняльний аналіз процесів розвитку страхування в зарубіжних країнах. Створено класифікацію напрямів інновацій у страхуванні та модель розвитку страховиків на засадах інновацій. Запропоновано впровадження на страховому ринку Інтернет–страхування та розвиток інноваційної діяльності страховими організаціями на основі інформаційних технологій. Перспективи. Визначено, що ключовою метою розвитку страхової організації на основі інновацій є відновлення та розвиток конкурентоспроможності. Встановлено, що фахові компетенції та управління інноваціями є ключовими чинниками підтримки ефективності інноваційної діяльності в страхуванні. Визначено, що Інтернет-страхування є системою організаційно-економічних відносин, яка включає сукупність форм та методів взаємодії страхувальника, страховика й учасників страхового ринку, котрі націлені на задоволення страхових потреб страхувальника на основі інновацій у сфері інформаційних технологій. Отриманий результат співвідноситься з дослідженнями в межах класичних теорій та результатами сучасних досліджень чинників розвитку на основі інновацій.Посилання
Закон України «Про інноваційну діяльність» ВВР України. № 36. 2002. URL: http://http://zakon2.rada.gov.ua/ laws/show/40-15
Алєксєєв І., Кондрат І., Ярошевич Н. Страхові послуги: навч. посібник. Львів: Вид-во Нац. ун-ту «Львівська політехніка», 2006. 203 с.
Базилевич В.Д. Страхування: Підручник. Київ : Знання, 2008. 1019 с.
Залетов А. Страховой рынок: новые вызовы и возможности. Insurance. Top. № 4 (44). 2013. С. 2-7.
Абрамешин А.Е., Воронина Т.П., Молчанова О.П., Тихонова Е.А., Шленов Ю.В. Инновационный менеджмент: учеб. для вузов; под ред. д-ра экон. наук, проф. О.П. Молчановой. Москва : Вита-Пресс, 2010. 272 с.
Йолкіна-Старк Л. Сучасні інформаційні технології в страховому бізнесі. Фінансовий ринок України. № 10. 2008. С.17-18.
Какорін М.О. Інформаційні технології, як фактор інновацій у глобальній фінансовій системі. Формування ринкових відносин в Україні: Збірник наукових праць. № 5. 2008. С. 106-109.
Козлов А.В. Интернет-страхование в России. Современные проблемы науки и образования. Элект. науч. журн. № 4. 2010. URL: https://www.science-education.ru/ru/article/view?id=4515
Пікус Р.В. Інновації в страхуванні: світовий досвід, напрямки розвитку в Україні. Теоретичні та прикладні питання економіки. № 18. 2009. С. 135-140.
Расшивалов Д. Посередницькі послуги в страхуванні. Вісник КНУ ім. Тараса Шевченка. Вип. 106. 2008. С. 35-37.
Страхование: экономика, организация, управление: Учеб. в 2-х т. ; под общ. ред. Г.В. Черновой. М.: ЗАО Изд-во «Экономика», 2010. Т1 786 с.; Т2. – 654 с.
Дема Д.І., Віленчук О.М., Дем’янюк І.В. Страхові послуги: навч. посібник ; за заг. ред. Д.І. Деми. [2- е вид.]. Київ: Алерта, 2013. 526 с.
Храмов В.В. Стратегический маркетинг - конкурентное преимущество страховщика. Страховое дело. № 6. 2005. С. 21-25.
Шірінян Л. В., Шірінян А.С. Мікрострахування в Україні: бути чи не бути? : монографія. Черкаси: Вид-во Чабаненко Ю., 2012. 208 с.
Ліга страхових організацій України (ЛСОУ). Новини страхування. URL: http://uainsur.com/news/
Direct gross insurance premiums, Insurance and Pensions: Key Tables from OECD. 2016. № 4. URL: http://www.oecd-ilibrary.org/ finance-and-investment/ insurance-and-pensions-key-tables-from-oecd_20755066
Total gross insurance premiums, Insurance and Pensions: Key Tables from OECD. 2017. № 1. URL: http://www.oecd-ilibrary.org/ finance-and-investment/ total-gross-insurance-premiums_20755066-table1
##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2019 Економічний дискурс
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution-NonCommercial 4.0 International License.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).