ІННОВАЦІЙНО-ІНВЕСТИЦІЙНІ ЗАСАДИ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ЗРОСТАННЯ АГРАРНОЇ СФЕРИ ЕКОНОМІКИ
Ключові слова:
інновації, інвестиції, інноваційно-інвестиційна модель, зростання національної економіки, сільське господарствоАнотація
Вступ. Основним показником економічного розвитку країни є валовий внутрішній продукт. Статистичні дані свідчать, що починаючи з 2013 року темпи приросту ВВП в Україні є від’ємними. Водночас скорочуються обсяги інвестицій як в економіку, загалом, так і в сільськогосподарське виробництво, зокрема. Тому є нагальною потреба кардинальних змін в економічній системі, насамперед, у сільському господарстві. У вирішенні завдань виходу країни з кризи, забезпеченні динамічного стійкого розвитку економіки країни, головна роль належить інноваціям та інвестиціям. Методи. Для обґрунтування інноваційно-інвестиційної моделі розвитку аграрної сфери національної економіки використовувались системний підхід, аналіз, синтез, дедукція та індукція. Результати. Україна має значний природно-кліматичний та науковий потенціал, який може і повинен стати базою розвитку сільського господарства країни на інноваційній основі. Але сучасний стан фінансування та матеріально-технічного забезпечення науки, наукових кадрів, не сприяє його ефективній реалізації. Тому першочерговим завданням є формування дієвої правової бази інвестиційно-інноваційного розвитку національної економіки, загалом і аграрної сфери, зокрема, яка стимулюватиме приватних і державних суб’єктів господарювання до розробки і впровадження інноваційних проектів. Перспективи. В умовах євроатлантичної інтеграції України утвердження інноваційно-інвестиційної моделі розвитку національної економіки є безальтернативним шляхом для забезпечення конкурентоспроможності вітчизняного виробництва і створення економічної бази для запровадження високих соціальних стандартів для населення нашої країни.Посилання
Kyrylenko, L., & Yevtushevska, O. (2013). Formuvannia innovatsiino-investytsiinoi modeli pidpryiemnytstva v Ukraini [Formation of innovation-investment model of entrepreneurship in Ukraine]. Herald of the Taras Shevchenko National University. Economics series, 148, 47–50.
GDP of Ukraine: structure and dynamics (2002-2016). Retrieved from http://index.minfin.com.ua/index/gdp/
Donets O.V. (2013). Innovatsiia ta yii osoblyvosti v ahrarnomu sektori ekonomiky Ukrainy [Innovation and its features in the agricultural sector of Ukraine]. Economic analysis, 12, 1, 92–97.
Investments and investment potential of Ukraine. Retrieved from http://www.rusnauka.com/11_EISN_2010/Economics/64031.doc.htm.
Status of investment activity in the countryside of Chernihiv region as of 01.01.2017. Retrieved from http://apk.cg.gov.ua/index.php?id=16290&tp=1&pg.
Inflation Index (Ukraine) 2000-2017. Retrieved from http://index.minfin.com.ua/index/infl/
Zadorozhna, L. M. (2015). Otsinka stanu instytutsiinoho zabezpechennia rozvytku rynku innovatsii v ahrarnii sferi [Assessment of the institutional support for the development of the innovation market in the agrarian sector]. Young scientist, 7 (22), 70–75.
Tranchenko, L.V., & Tranchenko, O.M. (2014). Vprovadzhennia konkurentospromozhnykh innovatsiinykh zasobiv u silskohospodarske vyrobnytstvo [Implementation of competitive innovations in agricultural production]. Scientific notes of the National University «Ostroh Academy». Economics series, 25, 60–65.
Iankovska, O. I. (2009). Innovatsiinyi protses u silskomu hospodarstvi [Innovation process in agriculture]. Science and economics, 4, 2, 54–58.
Direct and portfolio investments, the consequences of their involvement. Retrieved from http://studopedia.su/14_45940_pryami-i-portfelni-investitsii-naslidki-ih-zaluchennya-sutnist-i-shlyahi-pokrashchennyainvestitsiynogo- klimatu-kraini-ofshorni-zoni.html.
##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2019 Економічний дискурс
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution-NonCommercial 4.0 International License.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).