МЕТОДИЧНО-ОРГАНІЗАЦІЙНІ АСПЕКТИ БЮДЖЕТУВАННЯ ЗА ЦЕНТРАМИ ВІДПОВІДАЛЬНОСТІ ПІДПРИЄМСТВ З ВИРОБНИЦТВА ПИВА
Ключові слова:
бюджетування, виробництво пива, принципи бюджетування, система бюджетуванняАнотація
Вступ. Стан економіки вимагає створення якісно нової системи управління, більш оперативної, гнучкої до ринкових умов і надійної обліково-контрольної системи з орієнтацією на забезпечення внутрішніх потреб ефективної діяльності підприємств з виробництва пива. Вирішення проблем оптимального формування та розподілу ресурсів підприємства на засадах здійснення раціональних організаційних змін може забезпечити управлінський облік. Одним із елементів управлінського обліку, який зараз усе частіше впроваджується в роботу вітчизняних підприємств, є бюджетування. Методи. Для відображення господарської діяльності підприємства використано системний підхід, який являє собою форму застосування теорії пізнання і діалектики щодо дослідження процесів, що відбуваються у природі, суспільстві. Результати. У результаті проведеного дослідження проаналізовано основні принципи бюджетування на підприємстві. Обгрунтовано пропозиції щодо доцільності запровадження наскрізної системи бюджетів. Досліджено основні технологічні особливості пивоварних підприємств, які впливають на організацію та ведення бухгалтерського обліку незавершеного виробництва. Запропоновано послідовність запровадження бюджетування витрат підприємств з виробництва пива. Перспективи. Перспективними напрямами подальшого дослідження є запровадження наскрізної системи бюджетів, а також вивчення та удосконалення методично-організаційних аспектів бухгалтерського обліку та контролю незавершеного виробництва пивоварних підприємств.
Посилання
Білобовський С. Складові елементи процесу бюджетування. Економіка, фінанси, право. 2002. №8. С. 22 - 25.
Бланк И.А. Концептуальные основы финансового менеджмента. Киев : Ника-Центр, Эльга, 2003. 448 с.
Дядечко Л.П., Оліфірова Ю.О., Бабій С.В. та ін. Бюджетування грошових коштів: сутність та роль в управлінні підприємствами : монографія. Донецьк : ДонНУЕТ, 2008. 251 с.
Вербовецька С.Г. Принципи бюджетування підприємства. Економічний простір. №19. 2008. С. 269-273.
Головацька С. І., Сашко О. П. Внутрішній контроль витрат підприємства: організаційно-методичні аспекти. Молодий вчений. 2016. № 5. С. 36-40.
Зятковський І.В. Фінанси підприємств : навч. посібник. К иїв : Кондор, 2003. 364 с.
Ковтун С. Отправная точка. Составление бюджета проекта в инвестиционно-строительной компании. Управленческий учет & Бюджетирование. 2008. №9(9). С. 60-66.
Куцик П.О., Макарук Ф.Ф. Облік діяльності ринків за центрами відповідальності: організаційно- методичний аспект. Вісник Львівської комерційної академії. 2011. Вип. 34. С. 158–163.
Мельник О.Г. Бюджетування в системі управління підприємством. автореферат дисертації на здобуття наукового ступеня кандидата економічних наук / Львів, 2004 20 с..
##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2019 Економічний дискурс
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution-NonCommercial 4.0 International License.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).