ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ РИЗИКІВ ДІЯЛЬНОСТІ В СИСТЕМІ ЕКОНОМІЧНОЇ БЕЗПЕКИ ПІДПРИЄМСТВА
Ключові слова:
економічна безпека, ризик, забезпечення майбутніх витрат і платежів, функціональна складова економічної безпеки підприємстваАнотація
Вступ. На сьогодні, українські підприємства працюють в умовах невизначеності, непередбачуваності та ризику, що призводить до негативних наслідків, наприклад, скорочення виробництва, матеріальних збитків, можливе банкрутство. Тому, виникла гостра необхідність у пошуку механізмів формування і підтримання економічної безпеки, адже вчасне виявлення даних проблем, загроз і ризиків є головним завданням для забезпечення стабільного функціонування підприємства. Методи. У ході дослідження використовувались такі методи: абстрактно-логічний та діалектичний (для теоретичних узагальнень та формування висновків), монографічний (для висвітлення поглядів вчених на досліджувані в статті проблеми), історичний та логічний (для визначення проблем та шляхів подальшого розвитку підприємства). Результати. У статті є досліджено питання ризиків підприємницької діяльності, їх вплив на економічну безпеку підприємства та основні напрями їх зниження. Перспективи. Подальші дослідження в даній сфері потрібно зосередити на визначенні найбільш поширених ризиків для підприємства та обґрунтованому виборі методів їх зниження для забезпечення економічної безпеки підприємства.
Посилання
Гапак Н.М., Дочинець І.В. Суть та еволюція поняття "економічна безпека підприємства". Науковий вісник Ужгородського університету. Економіка. 2014. Вип. 43, Ч. 2. С. 68-73.
Корнієнко Т.О. Економічна безпека підприємства як категорія економічної науки. Вісник Чернігівського державного технологічного університету. Серія «Економічні науки». 2012. Грудень. С. 68-75.
Кузенко Т. Б. Планування економічної безпеки підприємств в умовах ринкової економіки : автореф. дис. … канд. екон. наук : (08.06.01) / Європейський ун-ту фін., інформ. систем, менедж. і бізнесу. Київ. 2004. 18 с.
Некрасенко Л.А., Рибалка Ю.М. Складові управління фінансовою безпекою підприємств. Режим доступу : www.pdaa.edu.ua/sites/default/files/nppdaa.
Орлик О.В. Економічна безпека підприємства: властивості, стратегія та методи забезпечення. Економічна безпека в умовах глобалізації світової економіки : колективна монографія у 2 т. Дніпропетровськ : «ФОП Дробязко С.І.», 2014. Т. 2. С. 176-182.
Положення (стандарт) бухгалтерського обліку 1“Зобов’язання”: наказ Міністерства фінансів України від 31.01.2000 р. №20. Режим досту- пу: zakon.rada.gov.ua/laws/show/z0085-00.
Пожуєва Т.О. Виробничий ризик як складова сучасного підприємництва. Вісник Нац. техн. ун-ту "ХПІ" : зб. наук. пр. Темат. вип. : Технiчний прогрес та ефективнiсть виробництва. Харків : НТУ "ХПІ", 2011. № 8. С. 68-74.
Чуприна І. В. Поняття та класифікація ризиків в підприємницькій діяльності. Збірник наукових праць ВНАУ. Серія : Економічні науки. 2012. № 4. С. 187–193.
##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2019 Економічний дискурс
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution-NonCommercial 4.0 International License.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).