ФІНАНСОВО-ЕКОНОМІЧНІ ІНСТРУМЕНТИ СТИМУЛЮВАННЯ РОЗВИТКУ ІТ-СФЕРИ УКРАЇНИ
Ключові слова:
фінансово-економічні інструменти, ІТ-сфера, аутсорсинг, фріланс4 фахівці ІТ-сфери, об’єкти інтелектуальної власності виробництво замкнутого циклу ІТ-технологійАнотація
Вступ. На сучасному етапі розвитку економіки України вагомий резерв прискорення економічного зростання та зміцнення конкурентоспроможності національної економіки зберігається в активізації розвитку інформаційного суспільства загалом та ІТ-сфери зокрема. Розвиток вітчизняної ІТ-сфери забезпечує досягнення низки макроекономічних ефектів, які вже зараз здійснюють позитивний вплив на соціально-економічний розвиток держави та, у разі підсилення, у середньостроковій перспективі можуть зумовити якісні структурні зміни та модернізацію національного господарства, перетворення ІТ-сфери на потужну «точку зростання» національної економіки. Але це потребує належної фінансово-економічної підтримки подальшого розвитку ІТ-сфери держави. Методи. У процесі дослідження використовувалися загальнонаукові та спеціальні методи: системного аналізу та теоретичного узагальнення, економічного аналізу і економіко-статистичний метод, метод структурно-логічного аналізу. Результати. Визначено сучасні тенденції розвитку ІТ-сфери в Україні та обґрунтовані фінансово-економічні інструменти стимулювання її розвитку. Перспективи. Подальші дослідження в аналізованій сфері доцільно зосередити на розвитку і реалізації потенціалу ІТ-сфери України через належні фінансово-економічні інструменти її підтримки, зокрема за напрямами: бюджетно-податкового стимулювання, що передбачає внесення змін до вітчизняної системи оподаткування, спрямованих на детінізацію фонду оплати праці; фінансово-інвестиційного забезпечення розвитку ІТ-сфери та реалізації ІТ-проектів; розвитку ринкового середовища функціонування ІТ-сфери та її суб’єктів, зорієнтованого на збільшення захищеності ІТ-продуктів та розвиток відносин сфери ІТ і реального сектору економіки; покращення інтелектуально-кадрового забезпечення як ключового ресурсу наступного генезису ІТ-сфери; реалізації інфраструктурно-економічного інструменту підтримки ІТ-сфери.
Посилання
PwC, Design of IT program curriculum. Режим доступу:http://publications.chamber.ua/2017/IT/Education/Ukrainian_IT_Curriculum_studies.pdf.
Зелена книга «Регулювання ринку розробки програмного забезпечення». Режим доступу: https://cdn.regulation.gov.ua/af/2a/db/8b/regulation.gov.ua_Green%20Book_Software%20Development%20Market_BRDO.pdf.
Export-oriented segment of Ukraine’s IT services market: Status quo and prospects. Режим доступу: http://www.eba.com.ua/static/export_it_industryfinal_29092016.
Обзор рынка труда: компании растут, зарплаты стоят, программисты едут. Режим доступу: https://dou.ua/lenta/columns/jobs-and-trends-2015/.
Украинская IT-отрасль в цифрах и фактах. Режим доступу: http://itc.ua/news/ukrainskaya-it-otrasl-vtsifrah- i-faktah/.
Выходи з пике: украинский IT-рынок начнет «просыпаться» в следующем году. Режим
доступу:https://daily.rbc.ua/rus/show/vyhod-pike-ukrainskiy-it-rynok-nachnet-prosypatsya-1448612953.html.
Єсімов С.С. Використання інформаційних технологій як предмет адміністративно-правовогорегулювання. Вісник Національного університету "Львівська політехніка". Юридичні науки. 2015. № 827. С. 24-29.
Плескач В.Л. Формування ринку інформаційних послуг в Україні : автореф. дис. … д-ра екон. наук / Н.-д. фін. ін-т при М-ві фінансів України. Київ. 2006. 36 c.
##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2019 Економічний дискурс
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution-NonCommercial 4.0 International License.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).