РОЛЬ КОНКУРЕНЦІЇ В ЕФЕКТИВНОМУ ФУНКЦІОНУВАННІ РИНКУ ЛІКАРСЬКОЇ РОСЛИННОЇ СИРОВИНИ
Ключові слова:
конкуренція, економіка, система, ринок, лікарські рослини, сировинаАнотація
Вступ. Одночасно із розвитком економічних відносин на території нашої країни посилюється вплив ринкових регуляторів на економічні відносини в сільськогосподарській сфері. Суб’єкти господарювання мають всі умови для виготовлення якісної лікарської рослинної сировини, що зумовлює необхідність теоретичного та нормативно- правового регулювання процесу виробництва для забезпечення сталого розвитку економіки. Методи. Під час проведення дослідження використовувались такі загальнонаукові методи, як: аналіз та синтез, індукція та дедукція. Для вивчення впливу конкуренції на поведінку виробників використовувалися методи математичного моделювання, наукової абстракції. Результати. Проведене дослідження дає можливість окреслити місце конкуренції на ринку лікарської рослинної сировини, визначити сучасний стан ринку та перспективні напрями його розвитку для забезпечення задоволення максимальної кількості потреб та сталого розвитку сільськогосподарської галузі. Перспективи. За результатами дослідження сформовано основні кроки на шляху розвитку ринку лікарської рослинної сировини на території нашої країни. Визначено роль конкуренції на ринку та сформовано рекомендації щодо її раціонального використання у виробничому процесі.Посилання
Економіка підприємства / [Горбонос Ф.В., Черевко Г.В., Павленчик Н.Ф., Павленчик А.О.]. К. : Знання, 2010. 463 с.
Никитюк Ю.А. Інституціональні засади аналізу функціонування ринку лікарських рослин / Ю.А. Никитюк // АгроСвіт. 2015. № 7. С. 8–12.
Павленчик Н.Ф. Ринок сільськогосподарської продукції: методологічні та методичні основи формування і функціонування: монографія / Н.Ф. Павленчик. Львів: Ліга-Прес, 2014. 392 с.
Яців І.Б. Конкурентоспроможність сільськогосподарських підприємств : монографія / І.Б. Яців. Львів : Укр. бестелер, 2013. 427 с.
Шкуратов О.І. Методологічні основи формування системи екологічної безпеки в аграрному секторі економіки / О.І. Шкуратов // Збалансоване природокористування. 2016. № 1. С. 153–158.
Горбонос Ф.В. Функціонування елементів інфраструктури на ринку сільськогосподарської продукції / Ф.В. Горбонос, Н.Ф. Павленчик, І.О. Корчинський // Шляхи підвищення ефективності використання агроресурсного потенціалу : матеріали міжнар. наук.-практ. форуму, 23-25 верес. 2009 р. Львів : ЛНАУ, 2009. С. 31-39.
Ткач А.А. Інституціональна економіка. Нова інституціональна економічна теорія: навч. посібник / А.А. Ткач. К.: Центр учбової літератури, 2007. 304 с.
Іванух Р.А. Аграрна економіка і ринок / Р.А. Іванух, С.Л. Дусановський, Є.М. Білан. Тернопіль : Екон. думка, 2003. 256 с.
##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2019 Економічний дискурс
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution-NonCommercial 4.0 International License.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).