ПРЯМІ ІНОЗЕМНІ ІНВЕСТИЦІЇ ЯК ЗАПОРУКА СТАБІЛЬНОГО РОЗВИТКУ ЕКОНОМІКИ УКРАЇНИ
Ключові слова:
прямі іноземні інвестиції, інвестиційний клімат, інвестиційна діяльність, економічна криза, іноземні інвесториАнотація
Вступ. Проблема інвестування економіки завжди знаходиться у центрі уваги економічної науки, оскільки інвестиції визначають процес економічного зростання країни. За умови нестачі власних фінансово-економічних ресурсів, необхідних для стабільного економічного розвитку країни, проведення структурної перебудови та розв’язання проблем інтеграції України в світові економічні системи, важливого значення набувають питання залучення зовнішніх джерел фінансування, і зокрема ПІІ. Методи. Теоретичну, методологічну та інформаційну основу проведення досліджень склали наукові праці вітчизняних та зарубіжних учених з питань аналізу залучення ПІІ в Україні, офіційні статистичні матеріали Державного комітету статистики України та звіти НБУ. З метою забезпечення достовірності та обґрунтованості одержаних результатів дослідження, використовувалися наступні методи: індукції та дедукції; економіко-статистичний метод; методи системного аналізу та узагальнення; розрахунково-аналітичний; а також метод синтезу та порівняння. Результати. У статті досліджено процес залучення ПІІ в Україні. Проведено аналіз макроекономічної ситуації в країні. Особливу увагу приділено вдосконаленню нормативно-правової бази для ефективного залучення ПІІ. Перспективи. Результати дослідження можуть бути використані державними органами, що професійно здійснюють регулювання ПІІ, Міністерством фінансів та Державними статистичними органами. Подальші дослідження мають проводитися у напрямі формування сприятливого інвестиційного клімату і окреслення національної стратегії щодо залучення ПІІ
Посилання
Адамик В. Прямі іноземні інвестиції як інструмент вирішення проблеми бідності у країнах, що розвиваються. Вісник ТНЕУ. 2016. № 2. С. 113-123.
Баєва О., Васильченко О. Іноземні інвестиції та економічний розвиток у перехідний період. Галицький економічний вісник. 2013. №1(40). С. 40-44.
Бондаренко О.О. Нижник К.С. Залучення іноземних інвестицій як джерело економічного зростання Вісник КНУТД. 2014. №3. С. 88-95.
Геращенко С.О. Прямі іноземні інвестиції: сучасні тенденції розвитку в Україні. Економічний бюлетень. 2016. №1. C. 28-40.
Гура А.О. Інвестиційний клімат в Україні: сучасний стан та напрями покращення. Збірник наукових праць Харківського національного педагогічного університету імені Г.С. Сковороди. 2015. Вип. 15. С. 188- 196.
Крепчук І.М. Статистичне дослідження залучення прямих іноземних інвестицій в Україну. Статистика України. 2015. № 4. С. 18-23.
Макаренко М.П. Залучення іноземних інвестицій в економіку України. Вісник НТУ «ХПІ». 2016. № 13 (1185). С. 73-75.
Мангушев Д.В., Пилипчук В.К. , Смірнова Н.О. Прямі іноземні інвестиції: український та світовий контекст. Вісник Одеського національного університету. 2016. Т. 21, Вип. 5. С. 37-41.
Маркевич К.Л. Позиціонування прямих іноземних інвестицій у системі економічної безпеки країни Зовнішня торгівля: економіка, фінанси, право. 2014. №3 (74). С. 91-104.
Маркевич К.Л. Поточний стан та перспективи прямого іноземного інвестування в економіку України. Науковий вісник Мукачівського державного університету. 2015. Вип. 2(4). Ч. 1. С. 249–255.
Офіційний сайт Державної служби статистики України. URL: http://www.ukrstat.gov.uа.
Фатюха Н.Г,. Дем’яненко Я.Ю. Стан і перспективи залучення прямих іноземних інвестицій в економіку України. Сталий розвиток економіки. 2014. №3 [25]. С. 54-59.
Юрчик І.Б., Маценко А.А. Іноземні інвестиції в Україні: проблеми та перспективи. Молодий вчений. 2016. № 5 (32). С. 204-207.
##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2019 Економічний дискурс
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution-NonCommercial 4.0 International License.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).