ХАРАКТЕРИСТИКА ФУНКЦІОНАЛЬНИХ СКЛАДОВИХ ЕКОНОМІЧНОЇ БЕЗПЕКИ СЕКТОРУ ІНФОРМАЦІЙНО-КОМУНІКАЦІЙНИХ ТЕХНОЛОГІЙ УКРАЇНИ
Ключові слова:
макроекономічна безпека, виробнича безпека, фінансова безпека, інтелектуально-кадрова безпека, сектор інформаційно-комунікаційних технологійАнотація
Вступ. По мірі глобалізації світової економіки, у тому числі через активне і охоплююче застосування інформаційних та інтернет-технологій, все більше актуалізується важливість становлення і розвитку потужного та ефективного національного сектору інформаційних технологій, утвореного як суб’єктами господарювання, що ініціюють, створюють та комерціалізують інформаційні продукти та технології, так і елементами його основної і допоміжної інфраструктури. Становлення сектору інформаційно-комунікаційних технологій потребує забезпечення його економічної безпеки. Але державна політика в цій сфері потребує належного інформаційно-аналітичного забезпечення. Для його формування важливо узагальнити головні характеристики найбільш важливих складових економічної безпеки цього сектору національної економіки. Методи. У процесі дослідження використовувалися загальнонаукові та спеціальні методи системного аналізу та теоретичного узагальнення, економічного аналізу і економіко-статистичний метод, метод структурно-логічного аналізу. Результати. Сформовано інформаційно-аналітичну базу щодо функціонування і розвитку сектору ІТ. Проаналізовано такі функціональні складові економічної безпеки сектору як макроекономічна і виробнича, фінансова та інтелектуально-кадрова. Виділено основні тенденції розвитку цих складових а також відзначено які з індикаторів безпеки сектору інформаційно-комунікаційних технологій України демонструють спад. Для доповнення отриманих результатів було проведено пілотне експертне опитування з використанням анкет. Це дало можливість визначити які з чинників безпеки у сфері інформаційно-комунікаційних технологій мають максимально негативний вплив на економічну безпеку господарської діяльності, а які найменш негативний. Виходячи з виявлених найбільш негативних чинників впливу на економічну безпеку господарської діяльності у сфері інформаційно-комунікаційних технологій, було сформовано рекомендації органам державного управління щодо стабілізації ситуації. Перспективи. Подальші дослідження в аналізованій сфері доцільно зосередити на оцінюванні показників розвитку сектору інформаційно-комунікаційних технологій за регіонами державиПосилання
Діяльність суб’єктів господарювання 2014 : статистичний збірник. Київ : Державна служба статистики України, 2015. 465 с.
Єсімов С.С. Використання інформаційних технологій як предмет адміністративно-правового регулюванняю Вісник Національного університету "Львівська політехніка". Юридичні науки. 2015. № 827. С. 24-29.
Плескач В.Л. Формування ринку інформаційних послуг в Україні : автореф. дис. … д-ра екон. наук / Н.-д. фін. ін-т при М-ві фінансів України. К. 2006. 36 c.
Сараєва І.М. Носова Н.І. Вплив розвитку сектору інформаційних технологій на трансформаційні зрушення в економіці України. Економічні інновації Одеса: ІПРЕЕД НАН України. 2011. Вип. 43. С. 285-292.
Шевченко, Л.С. Економічна безпека держави: сутність та напрями формування [Текст] / Л.С. Шевченко, О.А. Гриценко, С.М. Макуха. Харків : Право, 2009. 312 с.
Мунтіян В.І. Прокопенко О.В., Петрушенко М.М. Економічна безпека держави: стратегія, енергетика, інформаційні технології. Київ : Видавництво «ТОВ «Юрка Любченка», 2014. 468 с.
Україна. Постанова. Про Рекомендації парламентських слухань на тему: "Реформи галузі інформаційно-комунікаційних технологій та розвиток інформаційного простору України" : від 31.03.2016 р. № 1073-VIII. URL : http://zakon3.rada.gov.ua/laws/show/1073-19
Інвестиції зовнішньоекономічної діяльності України 2015 : статистичний збірник. Київ : Державна служба статистики України, 2016. 44 с.
##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2019 Економічний дискурс
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution-NonCommercial 4.0 International License.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).