ЗАСТОСУВАННЯ ІНСТРУМЕНТІВ БЮДЖЕТНОЇ СИСТЕМИ В АКТИВІЗАЦІЇ ЕКОНОМІЧНОГО РОЗВИТКУ В УКРАЇНІ
Ключові слова:
фінанси, бюджетна система, соціально-економічний розвиток, бюджетне фінансування, державні програми і проектиАнотація
Вступ. На сучасному етапі соціально-економічного розвитку України намітилися істотні параметри нестабільності, які перешкоджають активізації подальшого економічного поступу та мають системний характер, обумовлені комплексом як суб’єктивних, так і об’єктивних чинників та умов, серед яких недоліки та недосконалість функціонування вітчизняної бюджетної системи. Застосування дієвих інструментів бюджетної системи (зокрема бюджетного фінансування та інвестування у важливі проекти з розвитку підприємництва та територій) потрібно вважати перспективним напрямом активізації економічного розвитку в Україні. Методи. У процесі дослідження використовувалися загальнонаукові та спеціальні методи групувань, логічного аналізу, стратегічного менеджменту (для обґрунтування недоліків, визначення інструментів та засобів застосування інструментів бюджетної системи в цілях активізації економічного розвитку в Україні).Результати. Аргументовано, що застосування бюджетних інструментів спроможне забезпечити істотну активізації економічного розвитку в державі передусім через бюджетну підтримку розвитку малого бізнесу, покращення параметрів соціально-економічного розвитку сільських та віддалених територій, формування передумов для реалізації важливих інвестиційних соціально значимих проектів. Водночас, низька ефективність бюджетної системи в Україні значно підсилює суперечності та диспаритети соціально-економічної системи держави, підриває стан її стабільності з середини та посилює ризики безпеці економіки. Перспективи. У подальших дослідження варто дослідити взаємозв’язки та особливості системи оподаткування і стягнення податків та зборів до бюджетів усіх рівнів у контексті їх впливу на ділову активність населення, а також обґрунтувати пріоритети, механізми і засоби більш досконалого формування бюджетів, зокрема з внутрішніх джерел.Посилання
Бюджетний кодекс України : від 08.07.2010 р. № 2456-VІ : Офіційний текст. − К. : Атіка, 2010. − 128с.
Владимиров К. М. Місцеві фінанси : навч. посібник / К. М. Владимиров, Н. І. Чуйко, О.Ф. Рогальський. – Херсон : Олді-плюс, 2006. – 352 с.
Дем’янишин В. Проблеми сутності та складу видатків місцевих бюджетів / В. Дем’янишин, А. Тулюлюк // Світ фінансів. – 2008. – Вип. 3 (16). – С. 135-144.
Запатріна І. В. Удосконалення процесів контролю за ефективним використанням бюджетних коштів в Україні / І. В. Запатріна // Економіко-математичне моделювання соціально-економічних систем. – 2007. − № 12. – С. 20-29.
Макаренко О. І. Модель оптимізації розподілення бюджетних коштів / О. І. Макаренко, С.О. Зульфугарова // Економічна кібернетика. – 2008. − № 1 (49). – С. 48-54.
Павлюк К. В. Бюджет і бюджетний процес в умовах транзитивної економіки України : монографія / К. В. Павлюк. − К. : НДФІ. – 2006. − 266 с.
Плескач В. Л. Концептуальні підходи щодо створення інформаційно-аналітичної системи моніторингу доходів і видатків бюджетів регіонів / В. Л. Плескач // Фінанси України. – 2009. − № 5. – С. 41-55.
Рева Т. М. Місцеві фінанси : навч. посібник / Т. М. Рева, К. Ф. Ковальчук, Н. В. Кучкова. – К. : Центр учбової літератури, 2007. – 208 с.
Сукрушева Г. О. Показники ефективності бюджетних видатків / Г. О. Сукрушева // Вісник ДДФІ: Економічні науки : наук.-теорет. журнал. – 2011. − № 2. – С. 10-12.
Шевчук Н. Ю. Структура видатків місцевих бюджетів України та особливості їх побудови / Н.Ю. Шевчук // Актуальні проблеми економіки. – 2008. − № 5 (83). – С. 202-207.
##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2019 Економічний дискурс
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution-NonCommercial 4.0 International License.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).