ДУАЛІСТИЧНИЙ ПІДХІД В КОНТЕКСТІ ДЕФОРМАЦІЇ ЗЕМЕЛЬНИХ ВІДНОСИН НА НАЦІОНАЛЬНОМУ РІВНІ ВІД ГЛОБАЛІЗАЦІЙНИХ ВПЛИВІВ
Ключові слова:
земельні відносини, деформація, дуалістичний підхід, національна економікаАнотація
Вступ. Проблема ефективності управління земельними ресурсами актуальна, зокрема через суттєві глобалізаційні впливи, що мають різні наслідки для ряду регіонів України, згрупованих за типологічними ознаками. Даний факт визначає необхідність застосування дуалістичного підходу в контексті деформації земельних відносин від даних глобалізаційних впливів. Методи. Використані методи дослідження: монографічний, абстрактно-логічний, економіко- статистичний, розрахунково-конструктивний, економіко математичний. Результати. Запропоновано адміністрування регіональних груп землекористувачів за принципом троїстого дуалізму, що враховує організаційну (малоземельні та з великими земельними масивами), логістичну (орієнтовані на внутрішній ринок і орієнтовані на зовнішній ринок), технологічну (орієнтовані на інтенсивне традиційне землеробство та орієнтовані на органічне землеробство) складові. Визначено місця чутливості регіонів типологічних груп у схемі деформації земельних відносин на національному рівні від глобалізаційних впливів. Досліджені показники стану інфраструктури на прикладі зернової логістики в Україні та визначено рейтинг елеваторних потужностей регіонів України. Перспективи. Запропонований методичний інструментарій може бути використаний для формування державних планів і прогнозів з урахуванням регіональних особливостей землекористування. Зроблено акцент на активізацію застосування заходів державного управління щодо в першу чергу активізації експортної діяльності підприємств аграрної галузі.
Посилання
Агропродовольчий розвиток України в контексті забезпечення продовольчої безпеки [Текст] / [О. В. Шубравська, Л. В. Молдаван, Б. Й. Пасхавер та ін.] ; за ред. д-ра екон. наук О. В. Шубравської ; НАН України, ДУ «Ін-т економіки і прогнозування НАН України». – Київ : [Ін-т економіки і прогнозування НАН України»], 2014. – 456 с.
Бойко, Л. М. Регулювання земельних відносин у сільському господарстві [Текст] / Л. М. Бойко– Київ : ННЦ ІАЕ, 2011. – 316 с.
Власов, В. І. Розвиток ринків аграрної продукції [Текст] / В. І. Власов // Економіка АПК. – 2015. – №6. – С. 42–46.
Дем’яненко, С. І. До питання про стратегію розвитку аграрного сектору економіки України [Текст] / С. І. Дем’яненко // Економіка АПК. – 2014. – № 1. – С. 14–19.
Економічні, екологічні та соціальні аспекти використання земельних ресурсів в Україні [Текст] / за ред. д-ра екон. наук, проф., чл.-кор. НААН О. В. Ульянченка ; Харк. нац. аграр. ун-т. – Харків : Смугаста типографія, 2015. – 320 с.
Зось-Кіор, М. В. Національні та інтеграційні аспекти управління земельними ресурсами аграрного сектора економіки [Текст] / М. В. Зось-Кіор. – Запоріжжя : Інтер-М, 2015. – 348 с.
Кужель, В. В. Системи та механізми регулювання довгострокового економічного розвитку аграрного сектору [Текст] : дис. … кандидата екон. наук: 08.00.03 / Кужель Віталій Володимирович. – Херсон, 2013. – 229 с.
Нелеп, В. М. Земля України і здоров’я нації [Текст] / В. М. Нелеп, Л. В. Бойко // Економіка АПК. – 2011. – № 1. – С. 20–27.
Петриченко, В. Ф. Нова стратегія виробництва зернових та олійних культур в Україні [Текст] / В. Ф. Петриченко, М. Д. Безуглий, В. М. Жук, О. О. Іващенко. – Київ : Аграр. наука, 2012. – 48 с.
##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2019 Економічний дискурс
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution-NonCommercial 4.0 International License.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).