НАПРЯМИ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ЕКОНОМІЧНОЇ БЕЗПЕКИ ПІДПРИЄМСТВ ХАРЧОВОЇ ПРОМИСЛОВОСТІ
Ключові слова:
харчова промисловість, економічна безпека, моніторинг, фінансова безпекаАнотація
Вступ. В сучасних умовах економіки необхідно захищатися від загроз. Економічна безпека – це сукупність процесів, за допомогою яких підтримується конкуренція економіки підприємства, ефективно захищається економічна думка. Методи. Теоретичні і методологічні засади дослідження засновані на діалектичному методі, системний аналіз використовується для деталізації і розчленування об’єкта дослідження на окремі важливі складові елементи, синтез – для узагальнення різних аспектів економічної безпеки підприємства. Результати. Проаналізовано методичні підходи щодо визначення рівня економічної безпеки підприємства, що включають ретроспективну, діагностичну та оперативну оцінку економічної безпеки підприємств. Результатами дослідження є рекомендації з напрямків підвищення рівня ефективності виробництва підприємств та їх фінансово-економічного стану в сучасних умовах, що можуть бути використані для впровадження управлінських рішень з метою підвищення та стимулювання подальшого розвитку підприємства. Перспективи. Постійне посилення дії факторів, що загрожують економічній безпеці підприємства, потребує створення системи моніторингу стану і динаміки розвитку підприємства з метою завчасного попередження небезпек та загроз і вживання необхідних заходів щодо захисту та протидії. Дослідження питання полягає у обґрунтуванні можливих шляхів забезпечення економічної безпеки підприємств харчової промисловості як одного з елементів розвитку таких підприємств.В дослідженнях з цієї проблематики розвиваються теоретичні засади формування економічної безпеки, досліджуються передумови її ефективного функціонування, але забезпечення напрямків економічної безпеки майже не розкрито.Посилання
Беликов О. Основы комплексной системы обеспечения экономической безопасности бизнеса. Менеджмент и менеджер. 2007. №11. С. 43-52.
Гнилицька Л.В. Теоретико-методологічний інструментарій формування системи забезпечення економічної безпеки підприємства. Бухгалтерський облік і аудит. 2013. №9. С. 37-45.
Закрепа А.В. Становлення та розвиток теоретико-методологічного забезпечення економічної безпеки. Наукові праці НДФІ. 2013. №4. С. 123-131.
Каламбет С.В., Воропай В.А. Механізм забезпечення економічної безпеки підприємств залізничної галузі. Науковий вісник: Фінанси, банки, інвестиції. 2013. №2. С. 106-113.
Караїм М.М. Управління економічною безпекою підприємства: методичні засади. Формування ринкових відносин в Україні. 2015. №11. С. 110-113.
Козловський С.В., Жураківський Є.С. Теоретико-методологічні підходи до визначення категорії «економічна безпека» та складових економічної безпеки України. Економіка та держава. 2015. №6. С. 37-42.
Мартюшева Л.С., Кузенко Т.Б., Литовченко О.Ю. Фінансова безпека підприємств: конспект лекцій. Харків: Вид-во ХНЕУ. 2008. 140 с.
Мойсеєнко І.П., Марченко О.М. Управління фінансово-економічною безпекою підприємства. Навчальний посібник. Львів. 2011. 380 с.
Папехин Р.С. Индикаторы финансовой безопасности предприятий. Взгляд молодых ученых на экономические и финансовые реформы в России: Сб. ст. Волгоград: Волгоградское научное изд–во. 2007. 16 c.
Похилюк В. Економічна безпека країни в епоху глобалізації. Вісник КНТЕУ. 2009. №5. С. 18-25.
Пригунов П.Я. Сучасні підходи до визначення суб’єктів забезпечення економічної безпеки підприємств. Формування ринкових відносин в Україні. 2013. №11. С. 120-125.
Рекун І.І. Теоретичне обґрунтування поведінки суб’єктів економічної безпеки. Економіка та держава. 2015. №6. 91-94.
Тульчинський Р.В. Вплив якості прийняття управлінських рішень на економічну безпеку промислового підприємства. Формування ринкових відносин в Україні. 2015. №1. С. 106-109
Франчук В.И. Корпоративные отношения в системе безопасности акционерных обществ. Актуальні проблеми економіки. 2009. №11. С. 145-150.
Юхновська Ю.О. Теоретичні аспекти економічної безпеки підприємств України. Держава та регіони. Серія: Економіка і підприємництво. 2014. №1. С.123-129.
##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2019 Економічний дискурс
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution-NonCommercial 4.0 International License.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).