СТРАТЕГІЧНІ ПРІОРИТЕТИ РОЗВИТКУ ОСНОВНИХ ОРГАНІЗАЦІЙНО-ПРАВОВИХ ФОРМ СІЛЬСЬКОГОСПОДАРСЬКИХ ПІДПРИЄМСТВ
Ключові слова:
сільськогосподарські підприємства, розвиток, стратегічні пріоритети, організаційно-правові форми, системаАнотація
Вступ. Розробляючи програму стратегічних пріоритетів розвитку організаційно-правових форм сільськогосподарських підприємств, потрібно чітко усвідомити повноваження органів держаної влади, органів місцевого самоврядування та самого сільськогосподарського підприємства. Мета статті полягає у теоретичному дослідженні та розробці практичних рекомендацій щодо формування стратегічних пріоритетів розвитку сільськогосподарських підприємств. Методи. Теоретико-методологічною основою дослідження стали діалектичний метод пізнання та системний підхід, відповідно до якого розкрито стратегічні пріоритети організаційно-правових форм та роль у цьому процесі сільськогосподарських підприємств. У роботі використано історичний та логічний метод дослідження – для характеристики розвитку сільськогосподарських підприємств та планування їх стратегії на перспективу. Результати. Досліджено, що, розробляючи стратегічні пріоритети розвитку сільськогосподарських підприємств, потрібно звернути увагу на управлінську синергію, під якою розуміють досягнення ефекту від застосування цільових орієнтирів та механізмів їх реалізації. Розкрито особливості формування концепції соціально-етичного ставлення до працівників сільськогосподарського підприємства та територіальної громади на селі. Окреслено ряд заходів, реалізація яких забезпечить розвиток основних організаційно-правових форм сільськогосподарських підприємств, дієвої пріоритетності сфери сільського господарства як чинника соціально-економічного розвитку держави. Доведено, що для вирішення стратегічних пріоритетів розвитку організаційно-правових форм сільськогосподарських підприємств доцільно враховувати, що стратегія охоплює чотири періоди, потребує вливання фінансових інвестицій та наукового підходу для подальшого ефективного розвитку сільськогосподарських підприємств. Перспективи. Отримані результати дослідження є основою для створення програми розвитку сільськогосподарських підприємств на перспективу.Посилання
Стратегія розвитку аграрного сектору економіки на період до 2020 року : Розпорядження Кабінету Міністрів України від 17 жовтня 2013 р. № 806-р URL: http://zakon2.rada.gov.ua/laws/show/806-2013-р (дата звернення: 05.02.2018).
Бруханський Р. Ф. Адаптація облікової системи сільськогосподарського підприємства до вимог стратегічного менеджменту URL: http://dspace.tneu.edu.ua/bitstream/316497/1744/1/Адаптація%20облікової% 20системи%20сільськогосподарського%20підприємства%20до%20вимог%20стратегічного%20менеджменту.pdf. (дата звернення: 06.02.2018).
Савчук В. С., Гаврилко П.П., Колодійчук А.В. Пріоритетні напрямки інноваційної діяльності в Україні. URL: www.irbis-nbuv.gov.ua/cgi-bin/irbis_nbuv/cgiirbis_64.exe? (дата звернення: 09.02.2018).
Гудзинська Ю. С. Економічні пріоритети стратегічного розвитку сільськогосподарських підприємств. URL: http://www.khntusg.com.ua/files/sbornik/vestnik_125/16.pdf (дата звернення: 09.02.2018).
Кошельник В. М. Стратегія економічного розвитку сільськогосподарських підприємств у контексті активізації виробничої діяльності. БІЗНЕСІНФОРМ. – Економіка сільського господарства і АПК. № 1. 2015. С. 194-199.
Качан Д. А. Пріоритетні напрями розвитку ресурсного забезпечення діяльності сільськогосподарських підприємств. Інноваційна економіка. 2016. № 3-4 [62]. С. 66-70.
Саблук П. Т. Стан і напрями розвитку аграрної реформи. Економіка АПК. 2015. № 2. С. 10-17.
Шеленко Д. І., Жук О. І., Баланюк C. І. Роль підприємства у торгівельній діяльності. Інноваційна економіка. 2016. № 3-4 [62]. С. 140-145.
##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2019 Економічний дискурс
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution-NonCommercial 4.0 International License.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).