ОЦІНКА ЗАГАЛЬНОЇ КІЛЬКОСТІ ІНФОРМАЦІЇ ДЛЯ СКЛАДАННЯ ПРОГНОЗІВ АДЕКВАТНИХ ЗМІНАМ ЗОВНІШНЬОГО СЕРЕДОВИЩА В УМОВАХ НЕВИЗНАЧЕНОСТІ
Ключові слова:
інновації, інформація, ентропія, ймовірність, модель, невизначеність, прийняття рішеньАнотація
Вступ. Актуальність дослідження обумовлюється тим, що основна проблема для прогнозування інноваційного розвитку підприємств під впливом зовнішнього середовища полягає в отримані необхідного об’єму якісної інформації, так як ії мала кількість знижує точність прогнозів, а більша пов’язана з труднощами обробки виробничих даних. Методи. При управлінні інноваційним розвитком промислових підприємств використовуються методи прогнозу і ідентифікації, де завдання прогнозу за даними спостережень передбачати майбутні значення економічних показників, завдання ідентифікації полягає в визначенні параметрів системи, які породили даний часовий ряд; при побудові моделі оцінки загальної кількості інформації використовувались фінансово-економічні показники підприємства. Результати. Запропонована модель необхідної кількості вхідної інформації при прийнятті управлінських рішень по інноваційному розвитку підприємств в умовах невизначеності. В основі моделі покладена різність апріорної і апостеріорної інформації. Виконана експериментальна перевірка репрезентативності вхідної інформації на підставі аналізу показників економічної динаміки, з використанням теореми Байеса. В результаті виконаної роботи уточнені значення апостеріорнїі ймовірності, на підставі яких виконано розрахунки потрібної кількості інформації для складення прогнозів. Перспективи подальших досліджень полягають у побудові трендів фінансово-економічних показників динамічного ряду в різних часових інтервалах для складання прогнозів адекватних змінам зовнішнього середовища в умовах невизначеності.Посилання
Макогон Ю.В., Иванова Д.Р. Феномен "неопределённости" экономического развития как объективного условия международного взаимодействия. Вісник ОНУ ім. І.І.Мечнікова. 2013. Т.18. Вип.4/2. С. 15-18.
Шарко М.В., Гусарина Н.В. Использование многокритериальной логики в стратегическом управлении инновационной активностью предприятия. Вісник Хмельницького національного університету. Економічні науки. 2016. Том 2. № 3. С. 175-179
Найт Ф.Х. Риск, неопределенность и прибыль; пер. с англ. М.Я. Каждана. Москва: Дело, 2003. 360 с.
Ларичев О.И. Вербальный анализ решений. Москва: Наука, 2006. 392 с.
Трухаев Р.И. Модели принятия решений в условиях неопределённости. Москва: Наука, 1981. 258 с.
Sharko M., Gusarina N. Influence of information and communitative technologies on the economic growth of industrial enterprises. Thai Science Review. Summer, 2017. P.112-116.
Шарко М.В. Державне регулювання інноваційних процесів. Актуальні проблеми економіки. 2003. №12(30). С. 168-178.
Функціональні стратегії інноваційного розвідку промислових підприємств: монографія; за наук. ред. д.е.н. проф. Стадник В.В. Хмельницький: ХНУ, 2016. 446 с. 9. Gusarina N., Sharko М., Burenko J. Modeling of management of the information potential of complex economic systems under conditions of risk. Тechnology audit and production reserves. 2017. 34 (2/4). P.14-19.
##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2019 Економічний дискурс
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution-NonCommercial 4.0 International License.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).