НАПРЯМИ УДОСКОНАЛЕННЯ МЕХАНІЗМУ РЕГУЛЮВАННЯ ТРУДОВИХ КОНФЛІКТІВ В МИТНИХ ОРГАНАХ
Ключові слова:
персонал, митні органи, механізм регулювання трудових конфліктів, система, методи управління конфліктамиАнотація
Cтруктурна модернізація економіки України, її iнтеграцiя у світове спiвтовариство вимагають проведення узгодженої політики у сфері соціально-трудових відносин та їх подальшого розвитку згідно із сучасними європейськими стандартами. На сучасному етапі митна система є основним інститутом державного регулювання. Це, в свою чергу, вимагає нових підходів до регулювання соціально-трудових відносин. Досвід роботи митних органів показує, що результативність митної діяльності залежить від ефективної організації праці, вдосконалення стимулювання праці, поліпшення соціально-трудових відносин, усунення трудових конфліктів і своєчасного виконання персоналом митних органів покладених функцій, раціоналізації трудового процесу під час здійснення митного оформлення і митного контролю товарів і транспортних засобів, їх переміщення та надання інших видів митних послуг. Тому на сучасному етапі розвитку зовнішньоекономічної діяльності дослідження проблем регулювання трудових конфліктів в митних органах набуває особливої актуальності. У роботі застосовано сукупність загальних та спеціальних методів і підходів. За допомогою загальних методів проаналізовано теоретичні аспекти механізму регулювання трудових конфліктів в митних органах. Для розкриття сутності регулювання трудових конфліктів в митних органах використано системний і структурний підходи. Методи наукової абстракції, системного підходу, групування і класифікації використано для розробки пропозицій щодо напрямів удосконалення механізму регулювання трудових конфліктів в митних органах. Запропоновано основні напрями удосконалення механізму регулювання трудових конфліктів в митних органах. На основі методів управління конфліктами в підрозділах митних органів розроблено рекомендації з вирішення конфліктів. Реалізація запропонованих напрямів удосконалення механізму регулювання трудових конфліктів в митних органах дозволить значно підвищити ефективність митного обслуговування, забезпечити економічну безпеку держави, а також підвищити рівень життя персоналу митних органів України.Посилання
Коваленко Л.В. Соціально-трудові конфлікти та напрями роботи щодо їх запобігання. Науковий вісник Національного університету біоресурсів і природокористування України. Серія: Економіка, аграрний менеджмент, бізнес. 2013. Вип. 181(6). С. 135–141.
Блохіна І.С., Ляшок Н.Ю. Вирішення конфліктів в трудовому колективі – обов’язок керівника. Актуальні проблеми економічного і соціального розвитку регіону. 2010. С. 47–50.
Савельев И.В. Экономика труда. Москва : КноРус, 2013. 39 с.
Чижова Л.С. Инновационная экономика: занятость, трудовая мотивация, эффективность труда. Москва : Экономика, 2011. 43 с.
Латипов К.А., Факеров Х.Н. Развитие социально-трудовых отношений в таможенной сфере Республики Таджикистан. Вестник ТНУ. Серия: Экономические науки. 2013. № 2/7(123). С. 46–54.
Бандур С.І. Розвиток соціально-трудових відносин як передумова досягнення продуктивної зайнятості населення. Економіка праці та проблеми зайнятості. Серія: Ринок праці та зайнятість населення. 2014. № 1. С. 8–13.
Фоміна О.О. Механізм регулювання соціально-трудових відносин на засадах відповідальності. Вісник Донецького національного університету економіки і торгівлі ім. М. Туган-Барановського. № 3 (59). 2013. С. 46-56.
Бевз З.В., Семикіна М.В. Гармонізація соціально-трудових відносин: методологія оцінки впливових чинників. Наукові праці КНТУ. 2010. Вип. 18, ч. I. С. 106 – 115.
##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2019 Економічний дискурс
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution-NonCommercial 4.0 International License.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).