КОНТРОЛЬ ЯКОСТІ ПРАЦІ АУДИТОРІВ: ТЕОРЕТИЧНИЙ ТА ПРАКТИЧНИЙ АСПЕКТ
Ключові слова:
аудит, контроль якості, праця аудиторів, аудиторська діяльність, аудиторська фірма, зовнішній і внутрішній контроль якостіАнотація
За час становлення ринкових відносин на Україні аудит затвердився як невід’ємна частина інфраструктури сучасної економіки і як самостійна професійна підприємницька діяльність. Однак, незважаючи на високі темпи розвитку, на сьогоднішній день чинне законодавство, що регулює правове положення діяльності аудиторів і аудиторських фірм, має потребу в удосконаленні, реформуванні, заснованому на наближенні норм аудиту України до міжнародних стандартів аудиторської діяльності. Всі заходи для раціональної і грамотної організації процесу аудиторської перевірки, застосування специфічних методів (прийомів) та процедур аудиту покликані забезпечити високий рівень якості праці аудиторів. Виходячи з цього, найбільшої уваги потребує проблема саме контролю якості проведення аудиту. У статті висвітлено необхідність осмислення наукових підходів до теорії та практики аудиту, а також потребу їх інтеграції в певну цілісність аудиту, спрямовану на підвищення його якості. Висвітлено основні проблемні питання теоретичного та практичного характеру, визначені необхідні заходи та шляхи їх вирішення. Розвиток аудиту в Україні потребує змін в економічній системі суспільства й визначається вимогами з боку ринкової економіки, найважливішим елементом якої є аудит. Всі заходи для раціональної та правильної організації процесу аудиторської перевірки, грамотне застосування тих чи інших специфічних методів і прийомів аудиту повинні забезпечити високий рівень якості аудиторської діяльності.Посилання
Кулаковська Л.П., Піча Ю.В. Організація і методика аудиту: підручник. К. : «Каравелла», 2012. 544 с.
Бугай Н.О. Питання якості як важливий аспект праці аудитора. Облік, аналіз і аудит в системі управління суб’єктів господарювання: вітчизняна практика та міжнародний досвід : Міжнар. наук.-практ. конф. : тези доп. / КІПУ. Сімферополь : Вид-во «ДІАЙПІ», 2011. С. 37–39.
Редько О.Ю. Аудит в Україні. Морфологія : монографія. К. : ДП «Інформ.-аналіт. агентство», 2008. 493 с.
Драчук В.Ю. Контроль якості аудиторських послуг в Україні: проблеми та шляхи вирішення. URL : http://www.rusnauka.com/26_WP_2012/Economics/7_116377.doc.htm. (дата звернення : 05.08.2018). 5. Закон України «Про аудит фінансової звітності та аудиторську діяльність». Режим доступу : http://zakon.rada.gov.ua/laws/main/2258-19. (дата звернення : 04.08.2018).
Нездойминога О. Контроль якості аудиторських послуг. Формування системи і механізмів обліково-аудиторського та аналітичного забезпечення конкурентоспроможного розвитку підприємств реального сектору економіки України : Міжнар. наук.-практ. інтернет-конф. : тези доп. / ПДАТУ. Кам’янець-Подільський : Вид-во «Крок», 2012. Ч. 1, С. 260–262. URL : http://sophus.at.ua/Zb_KM_2012_1.pdf. (дата звернення : 04.08.2018).
Єременко Д.В., Кащевський Д.В. Розвиток аудиторських послуг в Україні. Зб. наук. пр. Таврійського державного агротехнологічного університету (економічні науки). Мелітополь : Вид-во «Люкс», 2012. № 2(18). Том 4. C. 181–186.
Міжнародні стандарти контролю якості, аудиту, огляду, іншого надання впевненості та супутніх послуг: видання 2016-2017. Ч. 1. – 1142 с. URL : https://www.apu.net.ua/attachments/article/1151/2017_часть1.pdf. (дата звернення : 05.08.2018).
##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2019 Економічний дискурс
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution-NonCommercial 4.0 International License.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).