ОСОБЛИВОСТІ ФОРМУВАННЯ СТРАТЕГІЧНИХ РІШЕНЬ В СИСТЕМІ ЗБАЛАНСОВАНОГО СІЛЬСЬКОГОСПОДАРСЬКОГО ЗЕМЛЕКОРИСТУВАННЯ
Ключові слова:
аграрне виробництво, аграрні формування, вектори розвитку, збалансоване землекористування, земельно-ресурсний потенціал, стратегічні рішенняАнотація
Визначення стратегічних пріоритетів сільськогосподарського землекористування та прийняття ефективних управлінських рішень має визначальне значення в теорії і практиці ведення сільськогосподарської діяльності для забезпечення збалансованого використання земельних ресурсів. Тому, актуальним на сучасному етапі господарювання є дослідження особливостей прийняття і реалізації стратегічних управлінських рішень та факторів, які мають визначальний вплив на забезпечення ефективності зазначеного процесу. Дослідження проводилися шляхом використання діалектичного методу пізнання дії економічних законів і системного підходу до вивчення економічних явищ і процесів, монографічного, індукції та дедукції – для формування векторів розвитку в напрямку збалансування сільськогосподарського використання земельно-ресурсного потенціалу; абстрактно-логічного методу – при здійсненні теоретичних узагальнень та формулювання висновків. Встановлено ключові стратегічні пріоритети в сфері сільськогосподарського землекористування, які мають бути закріплені на загальнодержавному рівні. Автором систематизовано заходи в системі визначених векторів розвитку, що є визначальними в напрямку збалансування сільськогосподарського використання земельно-ресурсного потенціалу на рівні аграрних формувань. Для прийняття ефективних господарських рішень в напрямку збалансованого сільськогосподарського землекористування важливим є формування стратегічних пріоритетів на загальнодержавному і регіональному рівні, а також забезпечення розвитку окремих аграрних формувань. В подальших дослідженнях слід акцентувати увагу на дослідженні впливу громадських ініціатив на ефективність господарювання на місцевому рівні, розробку ними локальних стратегій розвитку і забезпечення їх реалізації.Посилання
Агрохімічний аналіз / М. М. Городній, А. П. Лісовал, А. В. Бикін та ін. Київ : Арістей, 2005. 468 с.
Богіра М. С., Ярмолюк В. І. Землевпорядне проектування: теоретичні основи і територіальний землеустрій: навч. посібн. / за ред. к.е.н. М. С. Богіри. Львів : ЛНАУ, 2010. 334 с.
Будзяк В.М. Сільськогосподарське землекористування (економіко-екологічні та управлінські аспекти) ; за наук. ред. С.І. Дорогунцова. Київ : Оріанa, 2006. 488 с.
Погріщук Г. Б. Інноваційно орієнтована модель екологобезпечного ведення сільськогосподарського
виробництва. Агросвіт. 2016. № 3. С. 13-19.
Попова О. Л. Сталий розвиток агросфери України: політика і механізми / НАН України, Ін-т екон. та прогнозув. Київ, 2009. 352 с.
Саблук П.Т. Земельна реформа: терниста дорога від старту до фінішу. Урядовий кур’єр. 2004. № 146. С. 20.
Ткаченко О.М. Стратегічні перспективи землекористування в Україні. Стратегія економічного розвитку України. Київ : КНЕУ, 2001. С. 155-163.
Третяк А. Концепція вдосконалення земельних відносин в Україні. Державна цільова програма на 2007-2015 роки. Землевпорядний вісник. 2006. № 3. С. 27-30.
##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2019 Економічний дискурс
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution-NonCommercial 4.0 International License.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).