СУЧАСНІ ПІДХОДИ ДО СТРАТЕГІЧНОГО УПРАВЛІННЯ ПЕРСОНАЛОМ В ЗАБЕЗПЕЧЕННІ КОНКУРЕНТОСПРОМОЖНОСТІ ОРГАНІЗАЦІЇ
Ключові слова:
стратегічне управління персоналом, персонал, управління людськими ресурсами, конкурентоспроможність, кадрове забезпеченняАнотація
На сьогодні, коли сучасна економіка характеризується ризиками, невизначеністю та конкурентною боротьбою, стратегія управління персоналом є одним із основних факторів розвитку компанії, а персонал виступає головним ресурсом в забезпеченні успіху. Розглянуто ключові аспекти стратегічного управління персоналом. Обгрунтовано значимість персоналу як стратегічного ресурсу організації для ефективної роботи. Розроблено теоретичні та практичні рекомендації щодо вдосконалення стратегічного управління персоналом підприємства, розкриті сучасні поняття стратегічного управління персоналом на основі досліджень науковців. Дослідження, присвячені проблемам стратегічного управління персоналом та його застосуванню дозволяють стверджувати, що для успішного функціонування організації необхідно вирішувати кадрові проблеми в довгостроковій перспективі, а зміна ролі персоналу вимагає перегляду і зміни принципів управління трудовим колективом. Саме це впливає на ділову активність персоналу, продуктивність праці та загальну конкурентоспроможність компанії. Перспективи подальших досліджень полягають в аналізі існуючих стратегій управління підприємством з метою їх ефективного застосування для збереження сталого економічного функціонування та розвитку організації.Посилання
Ансоф И. Стратегічне управління. Москва : Економіка, 1989. 519 c.
Балабанова, Л.В . Управління персоналом. Київ : Центр учбової літератури, 2011. URL: http://cul.com.ua/preview/upr_personal_balab.pdf (дата звернення 07.08.2018 )
Бузько І.Р., Вартанова О.В., Надьон Г.О. Стратегічне управління персоналом підприємства в умовах сучасного розвитку ринку праці. Луганськ : Вид-во СНУ ім. В. Даля, 2011. 304 с.
Годящев М.О. Управління персоналом підприємства як фактор підвищення його ділової активності. Бізнес та інтелектhttp://www.intellect21.nuft.org.ua/journal/2017/2017_3/10.pdf (дата звернення 07.08.2018 )
Данилюк В.М. Менеджмент персоналу. Київ : КНЕУ, 2006. 398 с.
Маслак О.О. Стратегічні аспекти управління персоналом. Науковий вісник НЛТУ України. 2010. № 20/6. С. 26-34.
Ожиганова М. І., Хорошко В. О., Яремчук Ю. Є., Карпінець В. В.. Управління персоналом. Вінниця : ВНТУ, 2014 URL: http://posibnyky.vntu.edu.ua/abooks/petr/%D0%A3%D0%BF%D1%80%D0%B0%
D0%B2%D0%BBi%D0%BD%D0%BD%D1%8F%20%D0%BF%D0%B5%D1%80%D1%81%D0%BE%D0%BD%D0%
B0%D0%BB%D0%BE%D0%BC%20-%20%D1%96%D0%BD%D1%96%D1%82%D0%BA%D1%96/index.html (дата звернення 02.08.2018 )
Щербак В. Г. Управління персоналом підприємства. Харків : ХНЕУ, 2005 URL: https://er.knutd.edu.ua/handle/123456789/2950 (дата звернення 07.08.2018).уальний капітал. 2017. № 3 URL:
##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2019 Економічний дискурс
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution-NonCommercial 4.0 International License.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).