СТАН ТА ТЕНДЕНЦІЇ РОЗВИТКУ РИНКУ РОБОЧОЇ СИЛИ В СІЛЬСЬКІЙ МІСЦЕВОСТІ
Ключові слова:
ринок праці, сільська місцевість, попит, пропозиція, зайнятість, безробіття, оплата праціАнотація
Формування і раціональне використання трудового потенціалу в аграрному секторі економіки є важливим стратегічним завданням, від успішного вирішення якого залежить продовольча безпека як кожного регіону, так і країни в цілому. Тому поставлена мета – визначити основні проблеми, які існують на ринку праці в сільській місцевості України, ідентифікувати їх причини та окреслити напрями їх вирішення. При проведенні дослідження застосовувались як загальноприйняті методи дослідження: монографічний, абстрактно-логічний, специфічні методи статистичної обробки інформації.
У статті розглянуто загальну ситуацію, що склалася на вітчизняному ринку праці в сільській місцевості за останні роки. Авторами досліджено специфічні тенденції, характерні для ринку робочої сили на селі.
Виявлені основні проблеми сучасного етапу розвитку ринку, зокрема поглиблення дисбалансу між попитом і пропозицією робочої сили на селі. Встановлено, що причини незбалансованого розвитку даного ринку пов’язані як із ціновими, так і неціновими факторами. Окреслено основні напрями вирішення даної проблеми, що мають включати систему заходів як на загальнонаціональному рівні, так і місцевому із залученням всіх учасників ринку. Подальші дослідження планується проводити стосовно оцінки ефективності використання трудових ресурсів у сільській місцевості та удосконалення державної політики у цій сфері.
Посилання
Balanovska, T.I., Hohulia, O.P., & Drahnieva, N.I. (2012). Rynok pratsi: realii i perspektyvy [The labor market: realities and prospects]. Naukovi pratsi Poltavskoi derzhavnoi ahrarnoi akademii [Scientific works of the Poltava State Agrarian Academy], 2(5), 17-23.
Marshavin, Yu.M. (2011). Rehuliuvannia rynku pratsi Ukrainy: teoriia i praktyka systemnoho pidkhodu: monohrafiia [Regulation of the Ukrainian labor market: the theory and practice of a systematic approach: monograph]. Kyiv, Ukraine : Alterpres.
Cherniavska, O.V. (2013). Rynok pratsi: navch. posib. [Labor market: tutorial]. Kyiv, Ukraine : Tsentr uchbovoi literatury.
Slobodchuk, M.S. (2015). Vplyv intehratsiinykh protsesiv na rynok pratsi Ukrainy. archive.nbuv.gov.ua. Retrieved from http://archive.nbuv.gov.ua/portal/natural/AvTr/2015_30/04.pdf.
Derzhavna sluzhba statystyky Ukrainy. www.ukrstat.gov.ua. Retrieved from http://www.ukrstat.gov.ua.
Kachan, Ye., Diakiv, O., Faifura, V., & Shushpanov, D. (2017). Rozvytok trudovoho potentsialu Ternopillia v umovakh podolannia demohrafichnoi ta ekonomichnoi kryzy [Development of labor potential of Ternopil region in conditions of overcoming demographic and economic crisis]. Rehionalni aspekty rozvytku produktyvnykh syl Ukrainy. 108-114.
Shevchenko, L.S. (2007). Rynok pratsi: suchasnyi ekonomiko-teoretychnyi analiz: monohrafiia [Labor market: modern economic-theoretical analysis: monograph]. Kharkiv, Ukraine : FOP N.M. Vapniarchuk.
Ofitsiinyi sait Svitovoho Banku. datacatalog.worldbank.org. Retrieved from https://datacatalog.worldbank.org/search?search_api_views_fulltext_op=AND&query=agriculture&f%5B0%5D=field_wbddh_data_type%3A293&sort_by=search_api_relevance&sort_by=search_api_relevance.
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2019 Економічний дискурс
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution-NonCommercial 4.0 International License.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).