ЦИФРОВА ПЛАТФОРМА ДЛЯ ВИЗНАЧЕННЯ ТА МОНІТОРИНГУ ІНДЕКСУ ЦИФРОВОЇ ТРАНСФОРМАЦІЇ БІЗНЕС-СТРУКТУР
DOI:
https://doi.org/10.36742/2410-0919-2019-4-14Ключові слова:
цифрова трансформація, цифрова платформа, Індекс цифрової трансформації бізнесу, оцінка, результат, рекомендаціїАнотація
Вступ. Визначення індексу цифрової трансформації бізнес-структур є надзвичайно актуальним з точки зору цифровізації глобальної економіки. Цифрова платформа, яка б служила певною інформаційною базою для вітчизняних суб’єктів господарювання, сприятиме створенню відповідної еко-культури з визначення цифрової зрілості, створить здорову конкуренцію між підприємствами, сприятиме підвищенню рівня цифрової грамотності власників бізнесу та, відповідно, людського капіталу організацій. Методи. В статті використовувались основні методи дослідження засновані на загальнонаукових та емпіричних прийомах економічної науки, що ґрунтуються на системному підході. Для проектування та реалізації основного функціоналу платформи було використано сучасні технології мови JavaScript, а саме React – відкрита JavaScript бібліотека для створення інтерфейсів користувача, яка покликана вирішувати проблеми часткового оновлення вмісту веб-сторінки, з якими стикаються в розробці односторінкових застосунків. Крім того, було застосовано декілька допоміжних технологій та бібліотек: Firebase – для доступу до бази даних; Chartist – для відображення графіків; Formik – для створення форм; React-router – для навігації по веб сайту; Yup – для валідації. Результати. В статті висвітлено обґрунтування необхідності проектування та розробки цифрової платформи, яка б автоматизувала процес забору даних, їх опрацювання та автоматичного визначення індексу цифрової трансформації бізнес-структур. Структуровано основні блоки анкети-опитувальника для ефективного функціонування алгоритму опитувальника та забору даних. Описано основні користувацькі вимоги, яким повинна відповідати платформа. Охарактеризовано основні технології та бібліотеки які були використанні для розробки відповідної цифрової платформи. Перспективи. В майбутніх дослідженнях з даної проблематики буде відображено результати із великою кількість опитаних респондентів. Саме при отриманні великої кількості даних на платформі буде застосовано методики кластерного аналізу з метою групування підприємств у відповідні кластери та вироблення відповідних групових рекомендацій.Посилання
WEF Global Competitiveness Index. www3.weforum.org. Retrieved from http://www3.weforum.org/docs/WEF_TheGlobalCompetitivenessReport2019.pdf.
Networked Readiness Index. en.wikipedia.org. Retrieved from https://en.wikipedia.org/wiki/Networked_Readiness_Index.
WEF Technological Readiness Index. www.weforum.org. Retrieved from https://www.weforum.org/agenda/2016/07/what-is-networked-readiness-and-why-does-it-matter.
The UN Global E-Government Development Index. digital.gov.ru. Retrieved from https://digital.gov.ru/en/activity/statistic/rating/index-razvitiya-elektronnogo-pravitelstva/#tabs|Compare:Place.
Digital Economy and Society Index. ec.europa.eu. Retrieved from https://ec.europa.eu/digital-singlemarket/ en/desi.
Indeks rozvytku IKT vidpovidno do zvitu Mizhnarodnoho soiuzu elektrozviazku. www.nas.gov.ua. Retrieved from http://www.nas.gov.ua/siaz/Ways_of_development_of_Ukrainian_science/article/13096.1.150.pdf.
The Web Index. thewebindex.org. Retrieved from https://thewebindex.org/.
Riven pronyknennia Internetu za danymy Mizhnarodnoho soiuzu telekomunikatsii ta Svitovoho banku. brdo.com.ua. Retrieved from https://brdo.com.ua/analytics/chomu-ukrayina-vidstaye-vid-svitu-za-zabezpechenistyunaselennya- internetom.
Digital of Ukraine vision 2025. businessviews.com.ua. Retrieved from https://businessviews.com.ua/ru/get_file/id/digital-transformation-2019.pdf.
Strutynska, I., Kozbur, H., Dmytrotsa, L., Bodnarchuk, I., & Hlado O. (2019). Small and Medium Business Structures Clustering Method Based on Their Digital Maturity. International Scientific-Practical Conference Problems of Infocommunications. Science and Technology, 278-282. www.dut.edu.ua. Retrieved from http://www.dut.edu.ua/uploads/n_7589_67076384.pdf.
Strutynska, I., Dmytrotsa, L., & Kozbur, H. (2019). The Main Barriers and Drivers of the Digital Transformation of Ukraine Business Structures. Proceedings of the 15th International Conference on ICT in Education, Research and Industrial Applications. Integration, Harmonization and Knowledge Transfer. Volume I: Main Conference, Kherson, Ukraine. ceur-ws.org. Retrieved from http://ceur-ws.org/Vol-2387/20190050.pdf.
Google Forms. www.google.com. Retrieved from https://www.google.com/intl/uk_ua/forms.
React. uk.wikipedia.org. Retrieved from https://uk.wikipedia.org/wiki/React.
React, Java Script – biblioteka dlia stvorennia korystuvatskykh interfeisiv. uk.reactjs.org. Retrieved from https://uk.reactjs.org/.
Proektuvannia interfeisu korystuvacha. lib.chdu.edu.ua. Retrieved from http://lib.chdu.edu.ua/pdf/posibnuku/313/7.pdf.
##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2019 Економічний дискурс
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution-NonCommercial 4.0 International License.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).