МЕТОДИКА ВПРОВАДЖЕННЯ СИСТЕМИ МОНІТОРИНГУ ЕКОНОМІЧНОГО СТАНУ ПРОМИСЛОВИХ ПІДПРИЄМСТВ
Ключові слова:
система моніторингу, економічний стан підприємства, імітаційне моделювання, аналіз, оцінка, прогнозАнотація
Актуальність. Побудова комплексної системи моніторингу економічного стану промислового підприємства як фактора підвищення його прибутковості і засобу підтримки прийняття управлінських рішень. Мета. Запропонувати модель системи моніторингу економічного стану підприємства, що враховує специфіку його діяльності та постановку рекомендацій щодо прийняття управлінських рішень. Методи. Метод деталізації та синтезу; експертні методи; статистичні методи багатовимірного аналізу; імітаційне моделювання. Результати. Розроблена модель системи моніторингу економічного стану підприємства дозволяє отримати не тільки значення інтегрального показника, а й прогнозні значення показника, що характеризує результат діяльності підприємства, а отже являє прямий інтерес для його керівництва. Перспективи. Отримані в роботі результати спрямовані на вирішення наукової задачі, що полягає в розвитку науково-методичних підходів до побудови системи моніторингу на промисловому підприємстві та розробці практичних рекомендацій щодо вдосконалення його інструментарію, спрямованого на забезпечення досягнення цілей діяльності підприємства в поточному та перспективному періодах.Посилання
Воронков К. Н. Формирование и развитие мониторинга промышленного предприятия [Текст] / К. Н. Воронков // SCIENCE PROSPECTS. – 2011. – №4. – С. 148–150.
Соколовська З.М. Комп’ютерне моделювання складних економічних систем: [Текст]: монографія / З.М. Соколовська, О.А. Клепікова. – О.: Астропринт, 2011. - 512 с.
Тарасевич А. П. Імітаційна модель промислового підприємства як спосіб визначення його економічного стану [Текст] / А. П. Тарасевич // Економіка підприємства: сучасні проблеми теорії та практики. Матеріали IV Міжнародної науково-практичної конференції 18 вересня 2015 р. – О.: Атлант . – С. 294-296.
Тарасевич А. П. Кластерний аналіз кондитерських підприємств України [Текст] / А. П. Тарасевич // Економіка – погляд у майбутнє. Тенденції інноваційного розвитку економіки. Матеріали Міжнародної науково-практичної конференції 25-26 квітня 2014 р. – Д.: НО "Перспектива". – С. 66-70.
Тарасевич А. П. Экономико-математический анализ крупных кондитерских предприятий Украины [Текст] / А. П. Тарасевич. // Экономика и предпринимательство. – 2014. – № 12. – С. 500–508.
Цопа Н. В. Система моніторингу внутрішнього та зовнішнього середовища промислового підприємства [Текст] / Н. В. Цопа. – 2013. – С. 1–8.
Янковой А. Г. Математико-статистические методы и модели в управлении предприятием [Текст]: учеб. / А. Г. Янковой. – О.: ОНЭУ, ротапринт, 2014. – 250 с.
Янковой А. Г. Многомерный анализ в системе STATISTICA [Текст] / А. Г. Янковой. – О.: Оптимум, 2001. – Вып. 1. – 216 с.
##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2019 Економічний дискурс
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution-NonCommercial 4.0 International License.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).