ДОСЛІДЖЕННЯ РОЛІ ІННОВАЦІЙНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ В ЗАБЕЗПЕЧЕННІ РОЗВИТКУ ПІДПРИЄМСТВ ТУРИЗМУ
Ключові слова:
розвиток, туристичне підприємство, інноваційна діяльність, життєвий циклАнотація
В умовах сучасної економіки ефективне функціонування та якісний розвиток підприємств значною мірою залежать від активності впровадження ними інноваційної діяльності, застосування інноваційних процесів в операційній, управлінський, маркетинговій сфері, освоєння і реалізації інноваційної продукції, послуг. У зв’язку з цим, постає доцільність обґрунтування ролі інноваційної діяльності в забезпеченні розвитку підприємств туризму У статті структуровано стадії сутнісних характеристик інноваційної діяльності: проектування інновації; розробка інновації; тестування інновації; корегування інновації; впровадження інновації. Виділено системи атрибутів інноваційної діяльності. Обумовлено важливість інноваційної діяльності у контексті виконання сукупності стратегічних, тактичних і оперативних завдань функціонування соціально-економічних систем в умовах динамічної зміни параметрів, оточуючого їх середовища. В залежності від структурно-функціональних параметрів розвитку підприємства надано характеристику ролі інновацій у розрізі кожного з етапів його життєвого циклу. Окреслено чинники, які впливають на рівень ризику розробки та реалізації інвестиційного проекту. Охарактеризовано види інновацій туристичних підприємств та специфіку їх впровадження. Графічно зображено вплив інноваційної діяльності на забезпечення підтримки процесів розвитку туристичного підприємства. Оскільки інноваційна діяльність відіграє стратегічно важливу роль у функціонуванні підприємств туризму, тому дослідження ролі інноваційної діяльності в забезпеченні розвитку туристичних підприємств дозволить максимізувати прибуток, структуризувати перебудову бізнес-процесів, залучити незадіяні резерви розвитку, підвищити якість туристичних послуг, покращити керованість підприємства, оптимізувати трансакційні витрати, підвищити економічну безпеку підприємства та споживачів туристичних послуг, автоматизувати технологічні процеси і покращити засади раціонального природокористування.Посилання
Гарбера О. Є. Основні теоретичні та практичні аспекти інноваційної діяльності в туристичному господарстві України. Інвестиції: практика та досвід. 2009. № 23. С. 29-32.
Денисенко М. П., Риженко Я. В. Стратегічна місія інноваційної діяльності та шляхи її активізації в Україні. Проблеми науки. 2007. № 6. С. 10-16.
Майорова Т. В. Інвестиційна діяльність. Київ : ЦУЛ, 2003. 376 с.
Микитюк П. П., Сенів Б. Г. Інноваційна діяльність. Київ : Центр учбової літератури. 2009. 392 с.
Miller D., Friesen P. Successfuf and Unsuccessful Phases of the Corporate Life Cycle. Organizational Shudies. 1983. № 4. P. 229-256.
Покропивний С. Ф. Інноваційний менеджмент у ринковій системі господарювання. Економіка України. 1995. № 2. С. 24-31.
Федоренко В. Г. Інноваційна і інвестиційна стратегія України. Економіка та держава. 2003. № 8. С. 16-27.
Черваньов Д. М., Нейкова Л. І. Менеджмент інноваційно-інвестиційного розвитку підприємств України. Київ : Знання. 1999. 516 с.
##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2019 Економічний дискурс
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution-NonCommercial 4.0 International License.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).